شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهادای احترام نماینده ولی فقیه در سپاه به حاج قاسم با حضور در مزار سردار دلها /فرهنگ و روحیه بسیجی، بزرگترین ویژگی شهید سلیمانی بود

ادای احترام نماینده ولی فقیه در سپاه به حاج قاسم با حضور در مزار سردار دلها /فرهنگ و روحیه بسیجی، بزرگترین ویژگی شهید سلیمانی بود

منتشرشده در سپاه سه شنبه, 02 آذر 1400 ساعت 10:18
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سپاه نیوز: همزمان با ایام هفته بسیج نماینده ولی فقیه در سپاه در گلزار شهدای کرمان و در جوار مزار شهید حاج قاسم سلیمانی حضور یافت.

 
به گزارش سپاه نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه با حضور در گلزار شهدای کرمان و در جوار مزار شهید حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه خوشحالم در هفته بسیج به زیارت الگوی بسیجیان عالم اسلام آمده ام، گفت: فرهنگ و روحیه بسیجی، بزرگترین ویژگی شهید سلیمانی بود که همه ویژگی ها در آن جمع شده بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد:این شهید والامقام با این فرهنگ توانست از یک جوان ساده روستایی به سرداری تبدیل شود که الگویی برای تمام عالم شده و دشمن را به ستوه آورد و عالم اسلام و مسلمان ها را امیدوار کند.

وی بیان کرد: حاج قاسم را همه سردار دلها گفتند؛ اما حاج قاسم افتخار می کرد به سرباز ولایت بودن و امروز هم کلید نجات و رهایی ما از همه مشکلات فرمانبرداری مطلق از ولایت است.

حجت الاسلام و المسلمین  حاجی صادقی در ادامه اظهار کرد: در وصیت نامه سپهبد شهید سلیمانی، در حیاتش و در تمام زندگی حاج قاسم آن چیزی که برای او محور بود، فرمان برداری مطلق از ولایت بود؛ چرا که ما اطاعت از ولایت را اطاعت از یک فرد نمی دانیم و اطاعت از ولایت، اطاعت از حکم الله و قانون خداست.

وی خاطر نشان کرد: البته می بینیم حاج قاسم نه فقط با حیاتش به اسلام خدمت کرد؛  بلکه با شهادتش بزرگترین خدمت را به اسلام کرد و این یعنی کسانی که حسینی شدند، زندگی شان حسینی می شود و رفتنشان نیز حسینی می شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه جهاد اقتصادی و سازندگی را از نیازهای ضروری امروز جامعه تلقی کرد و گفت: اقتدار افزایی مصداق دیگر جهاد است. همچنین جهاد فرهنگی و ارزشی جهاد دیگری است و مصداق جهاد کبیر، جهاد تبیین و جهاد روشنگری و بصیرت افزایی است و ما امروز متناسب با نوع حمله دشمن به این جهاد نیاز زیادی داریم.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی همچنین  در مجمع استادیاران طرح صالحین استان کرمان گفت: بسیجی تهدیدها را به فرصت تبدیل می کند و سرشار از امید، نشاط و خلاقیت برای انقلاب است.

وی بسیج را تجلی حزب الله دانست و بیان کرد: بسیج در مقابل دشمن سازش ناپذیر است و مقام معظم رهبری می فرمایند "تا بسیج و این فرهنگ است، انقلاب وجود دارد".

نماینده ولی فقیه در سپاه  با بیان اینکه بسیج در گذشته عامل ماندگاری انقلاب بوده و در آینده نیز مایه افتخار است، تصریح کرد: بسیج یک نهاد یا یک سازمان نیست، بلکه بسیج یک فرهنگ است که ریشه در فرهنگ علوی فاطمی و حسینی دارد.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی جهاد و مقاومت را فرهنگ بسیج دانست و عنوان کرد: جهاد کبیر اسوه اسلام است و یک مصداق آن تسلیم نشدن و نپذیرفتن دشمن  است.

وی جهاد علمی را یکی دیگر از مصداق های جهاد برشمرد و افزود: امروز به جهاد علمی خیلی احتیاج داریم. جهاد خدمت رسانی در جهت مقابله با دشمن است. بزرگترین مبارزه و جهاد و ضربه زدن به آمریکا ، خدمت به این مردم است چون می داند این مردم هستند که انقلاب را حفظ می کنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه  جهاد اقتصادی و سازندگی را از نیازهای ضروری امروز جامعه تلقی کرد و گفت: اقتدار افزایی مصداق دیگر جهاد است.

وی در ادامه سخنانش بر لزوم احیا و تقویت حلقه صالحین تاکید کرد و ادامه داد: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری از همان آغاز طرح صالحین این بوده این شبکه از بالا به پایین ساماندهی شود.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی با بیان اینکه دشمن با انتشار شایعات در شبکه های مجازی به دنبال منفعل کردن بسیجیان است، اظهار کرد: بسیج حریت و محوریتش رهبری است .

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است