شما اینجا هستید: خانهاستانهازنجانبه همت سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان صورت گرفت؛ ارتقای معیشت خانوار با اجرای طرح ملی مشاغل خانگی

به همت سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان صورت گرفت؛ ارتقای معیشت خانوار با اجرای طرح ملی مشاغل خانگی

منتشرشده در زنجان یکشنبه, 05 بهمن 1399 ساعت 15:22
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سپاه نیوز: مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: اجرای طرح ملی مشاغل خانگی سبب ارتقای معیشت خانوار به خصوص خانوارهای روستایی می‌شود.

به گزارش سپاه نیوز؛ فرشاد پیری مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان در گفت‌وگویی، با اشاره به همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالمهدی (عج) و جهاددانشگاهی استان در زمینه اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، اظهار کرد: در راستای اجرای این طرح که اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان کارفرمای آن است، تفاهم‌نامه‌ای بین جهاددانشگاهی زنجان و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالمهدی (عج) استان منعقد شده است.

 

وی با بیان اینکه این قرارگاه در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی، آموزشی، سلامت و ... در روستاهای استان فعالیت می‌کند، افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه، شناسایی و آموزش ۱۸۰۰ نفر پیش‌بینی شده که قرارگاه پیشرفت و آبادانی در ۸۹ روستای هدف فعالیت خود، افرادی را که شرایط حضور در این طرح را دارند، شناسایی می‌کند.

 

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان ادامه داد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالمهدی (عج) استان با حضور در روستاها برای ثبت‌نام متقاضیان در رسته‌هایی که مزیت استان بود برای بهبود معیشت خانوارها و رساندن تولیدات آنان به بازارهای هدف، همکاری‌هایی را داشته و از ۴۱۴ فرد مستعدی که شناسایی شده بودند، ۳۷۲ نفر در سایت ثبت‌نام کرده‌اند.

 

وی تصریح کرد: پس از پایان فرآیند ثبت‌نام، توانمندسازی متقاضیان بر عهده جهاددانشگاهی بوده و این قرارگاه آمادگی دارد که در دیگر مراحل اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی با جهاددانشگاهی استان همکاری داشته و در افزایش رسته‌های مزیت‌دار نیز مشارکت کند.

 

پیری یادآور شد: هدف نهایی از اجرای طرح ملی مشاغل خانگی، ایجاد شغل، ارتقای معیشت، پیشگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها و به تبع آن مهاجرت معکوس با کم‌ترین هزینه آموزشی و اتصال تولیدات به بازارهای فروش از طریق پیش‌ران‌ها با قیمت منصفانه و سود مناسب است.

 

انتهای پیام

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است