شما اینجا هستید: خانهاستانهازنجانمسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان: حمایت از ولایت نبوی و علوی ویژگی بارز حضرت فاطمه (س) بود

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان: حمایت از ولایت نبوی و علوی ویژگی بارز حضرت فاطمه (س) بود

منتشرشده در زنجان سه شنبه, 30 دی 1399 ساعت 09:39
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: ویژگی بارز حضرت فاطمه (س) چه بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) و چه قبل از رحلت ایشان، حمایت از ولایت نبوی و علوی بود.

به گزارش سپاه نیوز؛حجت‌الاسلام والمسلمین حسن بیگدلی مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان، ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، با اشاره به ویژگی‌های ‌اساسی آن حضرت، اظهار کرد: ویژگی بارز حضرت فاطمه (س) چه بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) و چه قبل از رحلت ایشان، حمایت از ولایت نبوی و علوی بود.

 

وی با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) با عناوین مختلف در حمایت از پیامبر گرامی اسلام و نهضت ایشان در صحنه حضور بی‌بدیلی داشتند، تصریح کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) در هر زمان که نیاز به روشنگری نسبت به دین و نهضت پیامبر (ص) بود، در میدان حضور می‌یافتند و مردم را دعوت به حمایت از رسول اکرم (ص) می‌کردند.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه حمایت بانوی صدیقه کبری (س) از ولایت به صورت چند جانبه و چند وجهی بود، گفت: حضرت فاطمه (س) در آن زمان با کسانی که اقدام به تحریف احادیث پیامبر (ص) می‌کردند مثل حدیث غدیر و حدیث ثقلین، مبارزه و در این راستا برای مردم روشنگری می‌کردند.

 

حجت الاسلام والمسلمین بیگدلی با اشاره به اینکه حضرت فاطمه زهرا (س) جهاد کرده و جهاد ایشان بدین شکل بود که برای زنان مدینه به طور مستقیم سخنرانی و نسبت به ولایت روشنگری می‌کردند، عنوان کرد: از جمله خطبه‌های معروف آن حضرت، خطبه فدکیه است که در این خطبه هم به کیان فاسد حاکمان غاصب بعد از پیامبر (ص) و هم به جایگاه امامت و ولایت اشاره می‌کنند و این نیز یکی از پایه‌های اساسی حمایت آن حضرت در ولایت بود.

 

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از ویژگی‌های بارز حضرت فاطمه (س) این بود که به ‌صورت فیزیکی وارد میدان می‌شدند و بنا به اقتضای زمان، فقط اکتفا به بیان نکردند، خاطرنشان کرد: ما نباید در مقابل زورگویان تسلیم شویم و نیز نباید به مخاطبی که کثرت جمعیت بیشتری دارد توجه کنیم. ما باید به اصل، اساس و پایه حقیقت و واقعیت نگاه کنیم و از الگوی حضرت فاطمه (س) پیروی کنیم.

 

انتهای پیام

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است