شما اینجا هستید: خانهاستانهایزدفرمانده ناحیه مقاومت بسیج اردکان خبر داد: تامین ۴۰۰ سری جهیزیه و ۳۰ تبلت دانش آموزی

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اردکان خبر داد: تامین ۴۰۰ سری جهیزیه و ۳۰ تبلت دانش آموزی

منتشرشده در یزد سه شنبه, 21 بهمن 1399 ساعت 13:59
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اردکان گفت: تامین ۴۰۰ جهیزیه، ۳۰ تبلت دانش آموزی، لایروبی قنوات، مرمت خانه عالم، مرمت هشت خانه محروم، ذبح ۱۰۰ راس گوسفند و … از دیگر برنامه‌هایی است که با محوریت گروه های جهادی و محلات به نیابت شهدا در اردکان اجرا شده است.

به گزارش سپاه نیوز؛ سرهنگ پاسدار سید اسدالله امامی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اردکان در نشست خبری دومین کنگره ملی ۴ هزار شهید استان یزد با اشاره به اینکه اردکان در دوران دفاع مقدس ۴۵۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، اظهار داشت: کم سن‌ترین شهید اردکان علیرضا مسیبی ۱۴ ساله و مسن‌ترین شهید این شهرستان، علی اکبر جره‌ای ۸۲ ساله هستند.

 

وی با بیان اینکه برنامه‌های امسال بسیج اردکان با رویکرد شهدا آغاز شد، افزود: ۴۰ مسجد در محلات اردکان در زمینه کمک‌های مومنان ورود کردند و در ماه مبارک رمضان ۲۰ هزار پرس و در دیگر مناسبت‌ها نیز ۲۷ هزار پرس غذای گرم طبخ و بین نیازمندان توزیع شد.

 

امامی از تامین ۴۰۰ جهیزیه، ۳۰ تبلت دانش آموزی، لایروبی قنوات، مرمت خانه عالم، مرمت هشت خانه محروم، ذبح ۱۰۰ راس گوسفند و … از دیگر برنامه‌هایی است که با محوریت گروه های جهادی و محلات به نیابت شهدا در اردکان اجرا شده است.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اردکان از اجرای طرح بهمن شهدایی خبر داد و گفت: این طرح در خانه شهید ملاحسینی به عنوان قرارگاه بهمن شهدایی اجرا می شود و هر روز از ایام دهه فجر برنامه ای اجرا می شود.

 

وی یادآور شد: اولین جشنواه فیلم «ش»با حضور هنرمندان اردکانی در همین راستا کلید خورد که اختتامیه آن ۲۰ فروردین ماه مصادف با سالروز شهادت شهید آوینی برگزار می شود.

 

امامی ادامه داد: روایتگری شهدایی، رونمایی از سرود شهدای اردکان با ذکر نام ۱۱ سردار شهید، علمای بزرگ، شهید امنیت و …، توزیع غذای گرم به یاد شهدا، افتتاح خانه شهید، افتتاح کلبه شهدا ذیل کنگره، رونمایی از دیوار نگاره‌های شهدایی و...از جمله اقداماتی است که در بهمن شهدایی اجرا می شود.

 

وی عنوان کرد: به نیابت از شهدا، حساب دفتری نیازمندان نزد اصناف محله ها تسویه شد که در این طرح قرض مردم کم بضاعت به ۲۲ مغازه محلی به مبلغ ۳۰ میلیون تومان پرداخت شد.

 

امامی، رزق شهدایی، نوسازی خانه های نیازمندان، دیدار با سالمندان، رونمایی از تمثال شهدا، ویزیت رایگان و … از دیگر برنامه هایی است که تا پایان بهمن ماه اجرا می شود.

 

وی از تولید ۶۴۵ مورد محتوای شهدایی در اردکان خبر داد و گفت: این محتواها در فضای مجازی منتشر شده است.

 

بنا بر این گزارش؛ دومین کنگره ملی بزرگداشت ۴ هزار شهید استان یزد، اسفندماه سال جاری در یزد برگزار می شود.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است