شما اینجا هستید: خانهاستانهایزدفرمانده سپاه الغدیر استان یزد خبر داد: تشکیل قرارگاه امدادگران و حافظان سلامت در یزد

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد خبر داد: تشکیل قرارگاه امدادگران و حافظان سلامت در یزد

منتشرشده در یزد یکشنبه, 11 آبان 1399 ساعت 11:36
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: قرارگاه امدادگران و حافظان سلامت با محوریت مساجد و با هدف کمک به کادر درمان برای کنترل و ریشه کنی بیماری کرونا تشکیل شد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار رضا پورشمسی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در جلسه ستاد مردمی امدادگران و حافظان سلامت بسیج مساجد که در دفتر نماینده، ولی فقیه در استان یزد برگزار شد گفت: قرارگاه امدادگران و حافظان سلامت با محوریت مساجد و با هدف کمک به کادر درمان برای کنترل و ریشه کنی بیماری کرونا تشکیل شده است.

 

سردار پورشمسی افزود: این قرارگاه با محوریت آیت الله ناصری نماینده، ولی فقیه در استان فعالیت کرده و استاندار یزد نیز به عنوان جانشین آن خدمت خواهند کرد. همچنین این ستاد در سطح شهرستان‌ها با محوریت امام جمعه و همراهی فرمانداران تشکیل شده و سایر دستگاه‌ها و موسسات نیز به آنان کمک خواهند کرد.

 

وی اظهار داشت: در استان یزد این طرح در ۶۰۰ مسجد اجرایی خواهد شد که تا کنون قریب به ۴۵۰ مسجد برای آغاز فعالیت سازماندهی شده اند.

 

سردار پورشمسی تاکید کرد: حدود ۴۰ عنوان برنامه با استفاده از تجارب حاصله از مقابله با کرونا از اسفندماه تاکنون و به ویژه فرمایشات اخیر رهبر انقلاب در مساجد شاخص اجرا خواهد شد.

 

وی با تاکید بر نقش آموزش در قطع زنجیره انتقال بیماری اظهار کرد: بر اساس آمار بخش زیادی از بیمارانی که در بیمارستان بستری هستند به صورت خانوادگی مبتلا شده اند، شاید بخشی از آن‌ها رعایت نکرده و در دورهمی‌ها مبتلا شده اند، اما بخش بسیار گسترده‌تر نیز احتمالاً به دلیل ابتلای یکی از اعضا و عدم آموزش به بیماری مبتلا شده اند.

 

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد اعلام کرد: توزیع اقلام حمایت در قالب نهضت کمک مومنانه با محوریت این مساجد صورت خواهد پذیرفت. همچنین سرکشی و خدمت رسانی به سالمندان، کمک به بیمارستان ها، دوخت ماسک و لباس محافظ، اطلاع رسانی مسائل بهداشتی به آحاد مردم، فعال کردن اهالی محله جهت پیشگیری و مقابله با این بیماری، آموزش در فضای مجازی کمک به تغسیل و تدفین اموات، کمک به غربالگری، حمایت از ایتام، کمک به آزادی زندانیان، حمایت از دانش آموزان بی بضاعت و راه اندازی گشت‌های محله محور، محدود سازی رفت و آمد‌ها در محلات و تهیه برنامه‌های شاد و امیدبخش در اعیاد مذهبی تعدادی از برنامه‌ها پیشنهادی در قرارگاه امدادگران و حافظان سلامت بسیج مساجد است.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است