شما اینجا هستید: خانهاستانهاتهرانفرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران: ۵۳۸ هزار بسته کمک‌معیشتی در قالب کمک‌های مومنانه توزیع شد

فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران: ۵۳۸ هزار بسته کمک‌معیشتی در قالب کمک‌های مومنانه توزیع شد

منتشرشده در تهران چهارشنبه, 26 آذر 1399 ساعت 14:26
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار ذوالقدر از توزیع ۵۳۸ هزار بسته کمک‌معیشتی و ۳۴ میلیون ماسک میان نیازمندان در قالب کمک‌های مومنانه خبر داد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار احمد ذوالقدرفرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران امروز (چهارشنبه) در مرحله چهارم رزمایش کمک مومنانه این سپاه که در مصلی حضرت عبدالعظیم حسنی برگزار شد، اظهار داشت: در استان تهران بیشترین حاشیه‌نشینی وجود دارد و فقر بیداد کند؛ ولی تلاش بسیجیان در فقرزدایی به گونه‌ای بوده که بسیار قابل تقدیر است.

وی تصریح کرد: تاکنون طی چهار مرحله کمک‌های مومنانه، تعداد ۵۳۸ هزار بسته کمک‌معیشتی و ۳۴ میلیون ماسک توزیع شده است.

فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) افزود: فقط در یک کارگاه سپاه روزانه ۲۱ هزار ماسک تولید می‌کنیم؛ علاوه بر این با کمک خیّرین نیز ۵۹ میلیون ماسک توزیع شده و همچنین ۴۵۸ رأس قربانی هم ذبح و بین ۱۶۱ هزار نفر از نیازمندان توزیع شده است.

سردار ذوالقدر اضافه کرد: توسط ۳۸۰‌ نفر از خیّرین، تبلت و گوشی هوشمند تهیه شده و در اختیار دانش‌آموزان نیازمند قرار گرفته است؛ همچنین ۱۲۱ هزار گان پزشکی برای مراکز درمانی تهیه و توزیع شده است.

وی گفت: امروز در این مرحله از توزیع کمک‌های مومنانه فقط هفت هزار بسته معیشتی یعنی‌۷۰‌ تن برنج تهیه شده که به موازات این کمک‌ها در نواحی بسیج سپاه استان تهران هم هر کدام ۲ هزار بسته تهیه کردند.

فرمانده سپاه استان تهران همچنین با اشاره به طرح «شهید سلیمانی» ادامه داد: یکی‌از افتخارات بسیج، طرح شهید سلیمانی است که در این طرح بسیجیان تاکنون به ۱۶ هزار خانه برای شناسایی بیماران کرونایی و کمک به آن‌ها مراجعه کرده‌اند.

سردار ذوالقدر تصریح کرد: با بنیاد مسکن نیز تفاهم کرده‌ایم که هزار و ۵۰۰ خانه برای محرومان بسازیم؛ همچنین برای خانواده شهدای مدافع حرم نیز ساخت ۱۵ خانه پیش‌بینی و تاکنون سه خانه تحویل داده شده است.

 

انتهای پیام/ 

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است