شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستانجانشین سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان: ثبت هزار و ۴۷۰ گروه جهادی در استان / هزار سبد کمک معیشتی در سیستان و بلوچستان توزیع شد

جانشین سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان: ثبت هزار و ۴۷۰ گروه جهادی در استان / هزار سبد کمک معیشتی در سیستان و بلوچستان توزیع شد

منتشرشده در سیستان و بلوچستان دوشنبه, 22 دی 1399 ساعت 09:59
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: جانشین سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: در راستای کمک به قشر نیازمند و آسیب دیده از کرونا بیش از 5 هزار سبد کمک معیشتی با همت بسیج سازندگی سپاه سلمان در سطح استان سیستان و بلوچستان توزیع شده است.

به گزارش سپاه نیوز؛دسرهنگ پاسدار غلامرضا ملایی،جانشین سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در راستای اجرای رزمایش کمک مومنانه  به افراد آسیب دیده از ویروس منحوس کرونا، در سیستان و بلوچستان خدمت رسانی شد.

 

جانشین سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان افزود: طی دو هفته گذشته بیش از ۵ هزار بسته معیشتی در سطح استان بین افراد نیازمندان، افراد آسیب دیده از کرونا و اقشار توسط پایگاه‌های بسیج و گروه‌های جهادی در سطح استان  توزیع شده است.

 

وی به به نقش جهادگران در دوران دفاع مقدس به عنوان سنگر سازان بی سنگر اشاره کرد و گفت: جهادگران نقش بزرگی را در دفاع مقدس ایفا  و تعیین کننده موفقیت رزمندگان در دفاع مقدس بودند.

 

ملایی بیان کرد: جهادگران در دوران دفاع مقدس هم سنگر می‌ساختند و هم راه درست می‌کردند و پل احداث می‌کردند، که عملیات‌های بسیار بزرگی را در دفاع مقدس مرهون تلاش جهادگران در این دوران بودیم بعد از دوران دفاع مقدس در عرصه‌های مختلف سعی شده همین تلاش و برنامه جهادی که جهادگران در دوره دفاع مقدس داشته اند را برای ساخت خرابی جنگ و محرومیت‌هایی که قبل از انقلاب بوده برای پاک کردن چهره و غبار محرومیت انجام و تداوم دهیم.

 

وی ادامه داد: امروز بسیج سازندگی پا جای پای جهادگران گذاشته است و تلاش می‌کند در هر عرصه‌ای که نیاز به خدمت به مردم باشد در جامعه حضور فعال و تاثیر گذاری داشته باشند.

 

ملایی بیان کرد: امروز در دوران شیوع ویروس کرونا بسیج سازندگی در راستای خدمت بی منت و حل مشکلات معیشتی و اقتصادی برنامه‌های بسیار ارزنده و سازنده‌ای را در سطح روستاها و شهرستانهای استان اجرا می کند که بخشی  از این فعالیت ها اجرای رزمایش کمک‌های مومنانه است تا از سختی و مشکلات مردم که بر اثراین بیماری پیش آمده را حل و آلام مردم را کاهش دهد.

 

وی یکی دیگر از اجرای ماموریت بسیج سازندگی را  محرومیت زدایی دانست و افزود: با اجرای این برنامه مشکلات و موانع موجود بر سر راه مردم رصد می‌شود، که در همین راستا در حاشیه شهر‌ها طرح‌های کوچک زود بازده و عام المنفعع در دستور کار است.

 

جانشین سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در حال حاضر گروه‌های جهادی در حال انجام رسالت خودهستند، کار جهادگران در شرایط کرونا با رکود مواجه نشده بلکه چندین برابر زمان‌های دیگر نیز فعالیت دارند چرا که عرصه دیگری برای مقابله با ویروس کرونا و سختی‌ها و مشکلاتی که برای مردم ایجاد شده آمده اند تا مشکلات را کم کنند.

 

گفتنی است برابر اطلس جهادی هزار و ۴۷۰ گروه جهادی ثبت شده در استان هستند که بر اساس توانمندی و تخصصی که دارند رصد و بنا به نوع توانمندی‌های خود  جهت خدمت رسانی به مردم اعلام آمادگی  می‌کنند که هم اکنون گروه‌های جهادی  در حال ایفای نقش و رسالت خود در اجرای  پروژه‌های عمرانی، کمک مومنانه و عرصه خدمت به مردم هستند.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است