شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستانفرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان :‏ راه شهید سلیمانی با قوت ادامه دارد/  حضور حاج قاسم در عرصه های مختلف، از کمک به سیلزدگان تا محرومیت زدایی

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان :‏ راه شهید سلیمانی با قوت ادامه دارد/  حضور حاج قاسم در عرصه های مختلف، از کمک به سیلزدگان تا محرومیت زدایی

منتشرشده در سیستان و بلوچستان یکشنبه, 14 دی 1399 ساعت 16:09
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: حاج قاسم سلیمانی بزرگ مرد عرصه جبهه مقاومت، نور چشم ولایت، مدافع ارزشمند حریم و حرم، پناه محرومان و مستضعفان بود.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ مراسم اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور رئیس کل دادگستری، فرمانده سپاه سلمان، مسئولان و فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی در سالن اجتماعات شهید بهشتی دادگستری سیستان و بلوچستان برگزار شد.

 

سردار سرتیپ دوم پاسداراحمد شفائی، فرمانده سپاه سلمان استان در ابتدای این مراسم بیان کرد: سیزدهم دی ماه سال ۱۳۹۸ روزی بسیار سخت و غمناک برای همه آزادیخواهان عالم و مسلمانان جهان به ویژه مدافعان و مجاهدان عرصه مقاومت بود.

 

وی گفت: روزی که بزرگ مرد عرصه جبهه مقاومت، نور چشم ولایت، مرد بزرگ میدان های جهاد، شهامت، استقامت، فداکاری و پایمردی، مدافع ارزشمند حریم و حرم، پناه محرومان و مستضعفان، اسوه و الگوی مردم بزرگوار ایران اسلامی به دستور ظالم ترین و مستکبرترین آدم دنیا به شهادت رسید.

 

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: شهید سلیمانی سال ها با مجاهدت، تلاش و استقامت خود به دنبال شهادت بود و خداوند متعال هم اجر و پاداش بیش از ۴۰ سال مجاهدت را برایش ارزانی داشت تا در کنار یارانش آرام و قرار گرفت.

 

وی تصریح کرد: یک سال از زمان شهادت حاج قاسم می گذرد با عنایت الهی و با هدایت حکیمانه و ویژه امام انقلاب و با مجاهدت یاران و همرزمان وی مسیر، راه و راهبردی که این شهید بنیان گذاشته بود با قوت و استحکام ویژه‌ای در حال پیگیری است.

 

سردار شفائی اذعان کرد: باید امروز از سیره و سبک زندگی و روش مدیریتی و شیوه فرماندهی شهید سلیمانی الگو گرفت، امید می رود با فضل الهی و دعای خیر همه مسلمانان عالم به ویژه مردم بزرگوار ایران اسلامی، هر روز منسجم تر، محکم تر و اثرگذار تر این مسیر نورانی را ادامه دهند.

 

وی ادامه داد: سردار سلیمانی توانست در دوران نورانی دفاع مقدس جمعی را با ویژگی های متفاوت گرد هم آورد و آنها را منسجم و آموزش دهد و مهیا کند تا کاری بزرگ انجام دهند؛ حاج قاسم تشکلی را بنیان نهاد که باید در مقابل دشمن قدار، مهیا و آموزش دیده منظبط عملیات انجام دهند.

 

وی تصریح کرد: حاج قاسم از مجموعه جوان های استانهای کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان انسان هایی در سطح عالی ساخت که اگر در میدان قرار می‌گرفتند نمونه بودند و اگر به دلیلی به اسارت دشمن درمی آمدند همچون شهسواری ها می شدند.

 

فرمانده سپاه سلمان استان افزود: شهید سلیمانی از این مجموعه لشکری نمونه مهیا ساخت که در طول عمر با برکتش در دفاع مقدس عنوان یکی از لشکر های اثرگذار و کارآزموده و موثر در عملیات‌های پدافند و آفند بود؛ نقش لشکر ثارالله در عملیات های موفق هشت سال دفاع مقدس گواه این است، افتخار بزرگ والفجر8 یا شیوه فرماندهی وی که یارانش در کربلای پنج حماسه آفریدند اینها جای تامل و بررسی دارد، اینکه در پایان جنگ یگان این شهید والامقام جز یگان های نمونه سپاه پاسداران بود باید بر روی آنها تمرکز کرد.

 

وی بیان کرد: همین انسان والا برحسب ضرورت فرمانده قرارگاه قدس سپاه پاسداران شد، به سرعت جغرافیایی منطقه مسئولیتی خود را شناخت دشمن را به خوبی شناخت، سازمان رزمی فراهم کرد عِده و عُده ای را سامان داد که توانست در یک بازه زمانی کوتاه امنیت منطقه را تامین کند.

 

سردار شفائی خاطر نشان کرد: تاریخ سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و خراسان در اوایل دهه 70 را مطالعه و درک کنید که حاج قاسم چه کرد که امروز امنیت حاکم است، چه کرد که بر قلب حاکم شد هم در مقطع فرماندهی لشکر ثارالله هم در مقطعی که فرمانده قرارگاه منطقه قدس سپاه  بود.

 

وی ادامه داد: شهید سلیمانی توانست به عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران طی ۲۲ سال، خدمات ارزنده ای را به نظام ارائه دهد و تهدیدات بسیاری را خنثی کند، فتنه هایی که دشمن بر علیه نظام ما طراحی کرده بود با مدیریت و فرماندهی حاج قاسم خنثی شد.

 

سردار شفائی گفت: حاج قاسم توانست انسان های مظلومی را از زیر یوق مستکبران نجات داد در کشورهای فلسطین، لبنان، عراق، سوریه، یمن و خیلی از مناطق دنیا؛ واقعیت آن است که امروز نمی توان همه آن ابعاد تلاش‌ها و مجاهدت ها و تدابیر ارزش ارزشمند ایشان را بیان کرد زیرا باید زمان بگذرد تا زمینه اطلاع رسانی به مردم فراهم شود.

 

وی اذعان کرد: شهید سلیمانی انسان شایسته ای بود که توانست این همه اقدامات ارزشمند را در ایران اسلامی و در غرب آسیا رقم بزند؛ باید تمرکز کنیم که این انسان وارسته به چه موضوعاتی توجه داشت که خداوند عظیم این توفیقات عظیم را به وی عنایت کرد، ما اگر بتوانیم امروز به عنوان متولیان و مسئولان این جامعه اسلامی به بخشی از ویژگی های شهید سلیمانی دسترسی پیدا و توجه و عمل کنیم مطمئن باشیم که می توانیم مسئولیت خود را خداپسندانه دنبال و شرمنده مردم و شهدا و انقلاب نباشیم.

 

سردار شفائی در بخش دیگر سخنان خود به بیان ویژگی های شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: مهمترین ویژگی حاج قاسم که سردار دلها شد و افتخارات عظیمی را برای مردم ایران، اسلام و انقلاب به ارمغان آورد اعتقاد قوی وی به اسلام و احکام اسلام بود، معرفت و شناخت داشت و با عمق وجود اسلام را درک کرده و به وعده الهی اعتماد داشت.

 

وی افزود:  نقل است روزی حاج قاسم در جمعی اعلام کرد "در چند وقت آینده حاکمیت داعش پایان خواهد رسید"، دوستان وی سوال کردند این وعده بزرگی بود که حاج قاسم در جواب گفته بود"خداوند متعال بزرگ است"، ما اعتقاد و ایمان به وعده الهی داریم.

 

سردار شفائی ادامه داد: ولایتمداری و ولایت پذیری ویژگی دیگر این شهید بود، همه تلاش وی اجرای تدابیر رهبری بود، صداقت، توسل به اهل بیت و شناخت دقیق شاخصه های دیگر شهید بود که معجزه کرد و از حاج قاسم بزرگ مردی ساخت که امروز آوازه دنیا است.

 

فرمانده سپاه سلیمان با تاکید بر این مطلب که مردم و مسئولان سخت کوش باید این ویژگی ها را در مسیر خود عملی کنند، افزود:  دغدغه شهید سلیمانی خدمت به مردم  و محرومان بود، هنوز مردم ما فراموش نکردند تلاش‌های ویژه حاج قاسم را در جریان سیل سال 98، مردم ایران اسلامی در کرمان، سیستان وبلوچستان، هرمزگان و سایر استانها هنوز دست پر نوازش و گرم ایشان را احساس می کنند.

 

گفتنی است در ابتدای این مراسم که به همت سازمان بسیج حقوقدانان استان همزمان با اولین سالگرد شهادت حاج قاسم برنامه‌ریزی شده، محمد جواد جامعی رئیس سازمان بسیج مداحان استان در وصف این شهید بزرگواری به مدیحه سرایی پرداخت.

 

حجت الاسلام  والمسلمین علی مصطفوی نیا در ادامه اظهار کرد: حاج قاسم افتخاری است برای ایران ما و افتخار است برای امت اسلامی، شخصیتی که زندگی و زنده بودنش برای اسلام تقویت بود و شهادتش بر این تقویت افزود.

 

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است