شما اینجا هستید: خانهاستانهاسمنانفرمانده سپاه استان سمنان : یادمان شهدای استان سمنان در هفت تپه کلنگ زنی شد

فرمانده سپاه استان سمنان : یادمان شهدای استان سمنان در هفت تپه کلنگ زنی شد

منتشرشده در سمنان شنبه, 27 دی 1399 ساعت 11:53
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:  فرمانده سپاه استان سمنان از احداث المان شهیدان خدمات سپاه استان موسوم به شهدای آشپزخانه در هفت تپه خبر داد و گفت: یادواره‌ای به این منظور امروز در خوزستان کلنگ‌زنی شد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردارسرتیپ دوم پاسدار حمید دامغانی فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان در آئین کلنگ زنی احداث یادمان ۳۷ شهید تدارکات تیپ ۱۲ قائم آل محمد (عج) استان سمنان با بیان اینکه اگر می‌خواهیم ارزش‌های دفاع مقدس مثل فرهنگ عاشورا و مکتب امام حسین (ع)، دوام و استمرار داشته باشد و انتقال بین نسلی صورت گیرد، باید مردمی باشد، ابراز کرد: بر این عقیده‌ایم هر اتفاقی که در ابتدا الهی باشد و بعد مردمی شود، ماندگار خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه آنچه امروز، دفاع مقدس را ماندگار کرده به جهت مردمی بودن آن است، افزود: دوران دفاع مقدس و پیروزی مردم ایران در آن دوران نتیجه نقش بی‌نظیری بود که مردم ما در سراسر کشور ایفا کردند از سوی دیگر باید گفت شهدای ما از آحاد مختلف بودند از نوجوان تا پیر غلامان حسینی و لذا باید قدردان شهدا بود.

 

فرمانده سپاه استان سمنان گفت: هفت تپه مکان بسیار مقدس و ارزشمندی محسوب می‌شود و به ویژه آنکه، این نقطه محل عروج ۴۰ نفر از بهترین بندگان خدا و شهدای استان سمنان است، آنگونه که شایسته و بایسته است نتوانسته‌ایم نسبت به ارج گذاری مقام شهدا و مشهد آنان که محل عروج این عزیزان است کار شایسته و قابل بیانی را به انجام برسانیم لذا برای مقابله با تهدیدات و هجمه‌های ترکیبی و هوشمند دشمن، چاره‌ای جز رجوع به معارف و مکتب دفاع مقدس نداریم.

 

سردار دامغانی با بیان اینکه اگر از حاج قاسم سلیمانی تجلیل می‌کنیم به خاطر این است که تلاش کرد تا هم ویژگی‌های شخصیتی را در خود به وجود آورد و هم آنچه که در توان دارد در راه آرمان‌های خود به انجام برساند، تاکید کرد: خلوص، شجاعت، تدبیر و رشادت حاج قاسم مواردی بود که بی‌نظیر و موجب ماندگاری او شده است لذا تکلیف ما و شما به خصوص کسانی که درد شهدا را دارند در جای جای این منطقه که محل شهادت هم‌رزمانشان است کاملاً مشهود است و بی شک همه شما یاد شهدای عزیز افتاده‌اید.

 

وی با بیان اینکه ما به منظور ماندگاری اتفاقات درخشان هشت سال دفاع مقدس ضمن نشان گذاری و ایجاد یادمان تلاش خواهیم کرد تا برای همیشه یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم، ابراز کرد: تلاش ما بر این است که در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس که محل عروج شهدای ماست، برنامه‌های یادواره شهدا برگزار کنیم.

 

بنابراین گزارش ۳۵ سال پیش در همین زمان و در مکان هفت تپه، نزدیک به ۴۰ نفر از فرزندان رشید استان سمنان در این نقطه به شهادت رسیدند.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است