شما اینجا هستید: خانهاستانهاقمفرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) استان قم : ظرفیت عظیم بسیج می تواند به کمک معیشت مردم و رفع گرانی های بی مورد بیاید

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) استان قم : ظرفیت عظیم بسیج می تواند به کمک معیشت مردم و رفع گرانی های بی مورد بیاید

منتشرشده در قم سه شنبه, 20 آبان 1399 ساعت 12:43
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:  فرمانده سپاه قم بر لزوم استفاده هرچه بیشتر از بسیج در رفع مشکلات اقتصادی تاکید کرد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار سید محمد تقی شاهچراغی فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) استان قم در اولین نشست قرارگاه ۱۷ ربیع با اشاره به گستردگی ظرفیت بسیج در همه عرصه‌ها گفت: نیروی مردمی بسیج هر زمانی که نیاز به ورود بوده است در میدان حاضر شده و به یاری دستگاه‌ها و نهادها آمده است.

 

وی با توجه به ثبات اقتصادی نسبی که اخیراً بر اقتصاد کشور حاکم شده است افزود: بر اساس رصد های صورت گرفته در بخشی از نقاط کشور در حوزه‌های کلان اقتصادی از جمله تامین منابع، فروش نفت، صادرات و واردات یک ثبات نسبی ایجاد شده است.

 

وی با بیان این موضوع که رسانه‌های بیگانه همواره در تلاش بوده تا با تفرقه افکنی و تزریق ناامیدی، بی اعتمادی مردم نسبت به مسئولین را در جامعه گسترش دهند و آرامش جامعه را بر هم بزنند اظهار داشت : با همدلی و همراهی و همچنین اتحاد مردم و مسئولین می‌توان مشکلات کشور را حل کرد.

 

 فرمانده سپاه قم گرانی‌های اخیر در کشور را افسار گسیخته و بی‌منطق دانست و افزود: قسمت عمده‌ای از این مشکلات به دلیل حضور واسطه ها و احتکار توسط افراد سودجو که تعامل نظام اقتصادی را بر هم زدند بوجود آمده است.

 

سردار شاهچراغی با اشاره به فعالیت قرارگاه ۱۷ ربیع گفت: با شورای تامین و برخی نهادها و دستگاه‌های مرتبط هماهنگی‌های سازمانی در حوزه‌های انتظامی، اطلاعاتی و قضایی صورت گرفته که از هر یک از این ظرفیت‌ها باید استفاده شود.

 

 فرمانده سپاه قم ادامه داد :سپاه نیز از ظرفیت بی نهایت و ارزشمند بسیج برخوردار است که می‌تواند در حوزه توزیع و نظارت از آن استفاده کند.

 

سردار شاهچراغی خاطرنشان کرد: در برخی موضوعات همچون گرانی و کمبودها باید اقدامات در سطح ملی صورت گیرد اما در قم می توان برای دسترسی مردم به کالاها با قیمت مناسب و توزیع نامحدود در دو بخش توزیع و نظارت بر قیمت‌ها در این قرارگاه ورود پیدا نمود.

 

 وی تصریح کرد: تعداد قابل توجهی از خانوارها در قم به لحاظ معیشتی دچار مشکل هستند که این وضعیت زیبنده و در شأن شهر مقدس قم نیست.

 

سردار شاهچراغی تاکید کرد: با توجه به شرایط جغرافیایی استان قم و تک شهرستان بودن آن، مبارزه با تخلفات اقتصادی و احتکار و نظارت به شبکه توزیع و قیمت‌گذاری امکان‌پذیر است.

 

وی ادامه داد: سپاه در نظر دارد تا در حد توان با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و حضور تیم های تخصصی در حوزه قیمت گذاری و تسریع تامین اقلام و حذف واسطه ها به کمک دستگاه های دولتی بیاید.

 

فرمانده سپاه قم با توجه به همدلی بسیار مردم گفت: مردم اگر بدانند که مسئولین در تلاش هستند تا وضعیت معیشتی آنها را بهبود دهند قطعاً با صبوری و اتحاد به کمک دستگاه ها می آیند.

 

انتهای پیام

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است