شما اینجا هستید: خانهاستانهاقمفرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) استان قم خبر داد: تشکیل «قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی کوثر»با هدف تمرکز خدمت رسانی در سپاه 

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) استان قم خبر داد: تشکیل «قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی کوثر»با هدف تمرکز خدمت رسانی در سپاه 

منتشرشده در قم پنج شنبه, 15 آبان 1399 ساعت 16:07
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) استان قم از ورود تمام رده‌های استانی سپاه به عرصه محرومیت زدایی ذیل «قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی کوثر» و با محوریت سپاه قم خبر داد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار سید محمد تقی شاهچراغی فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) استان قم صبح امروز (پنجشنبه) در جمع خبرنگاران با اشاره به توجه ویژه  سپاه به محرومیت زدایی در سطح کلان گفت: فرمانده کل سپاه تمام رده‌ها، مدیریت‌ها و مجموعه‌هایی که در سپاه با موضوع محرومیت زدایی فعالیت می‌کردند از جمله قرارگاه پیشرفت و آبادانی، قرارگاه محرومیت زدایی، دانشگاه امام حسین (ع)، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) و چندین مجموعه دیگر را تحت عنوان «قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی کوثر» با هدف تمرکز خدمت رسانی در سپاه ایجاد کرده است.

 

وی ادامه داد: ذیل این قرارگاه طرحی به استان‌ها ابلاغ شد که در آن تمام رده‌های سپاه اعم از نیروی هوایی، زمینی، دریایی، قدس و… که در استان‌ها مستقر هستند با محوریت فرماندهان سپاه استان‌ها در موضوع محرومیت زدایی مشارکت کنند.

 

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) با بیان اینکه این طرح به تمام فرماندهان رده‌های مستقر در استان قم برای اجرا ابلاغ شد، افزود: مقرر شد هر رده‌ای برابر با توان و تخصصی که دارد نقطه هدفی را برای محرومیت زدایی در دست بگیرد و دبیری این کار نیز به سازمان بسیج سازندگی استان قم محول شد.

 

سردار شاهچراغی درباره تقسیم بندی مأموریت رده‌ها در استان قم گفت: فرماندهی مرکز آموزش معصومیه روستاهای بخش کهک، فرماندهی مرکز آموزش علویون مناطق حاشیه‌ای از جمله زندآباد و نیروگاه، یگان زرهی والفجر روستاهای همجوار لنگرود و فرماندهی نیروی هوافضای شهید مصطفی خمینی روستاهای همجوارشأن در دهستان قمرود را تحت پوشش قرار دادند که در گذشته نیز اقدامات خوبی در آبرسانی و گازرسانی به این دهستان انجام داده بودند.

 

وی ادامه داد: فرماندهی لشکر عملیاتی مردم پایه سپاه قم علاوه بر مأموریت‌های فرا استانی، دهستان‌های بخش مرکزی را تحت پوشش دارد، مسئول مجتمع شهید محلاتی بخش جعفریه را عهده دار شده و پژوهشکده امام صادق (ع) با عنایت به توان علمی خوبی که دارد تولید محتوا برای تمام مراکز و گروه‌های جهادی را انجام خواهد داد و چندین رده دیگر نیز در حال بررسی و برنامه‌ریزی هستند.

 

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) با اشاره به اینکه برخی از رده‌های سپاه از گذشته نیز در موضوع محرومیت زدایی وارد شده و اقدامات خوبی انجام داده بودند، گفت: مقرر شد اقدامات خوبی که از گذشته شکل گرفته ادامه یابد و در کنار آن اقدامات جدیدی نیز برای اجرا طراحی کردیم و حد مرز فعالیت‌ها را مشخص کردیم.

 

وی افزود: اقدامات خوبی در این زمینه شکل گرفت که یکی از آنها تشکیل گروه‌های جهادی متخصص ذیل هر کدام از این رده‌ها با بهره‌گیری از نیروی انسانی، توان و ظرفیت آنها ذیل بسیج سازندگی است؛ اقدام دوم معرفی نماینده توسط هر کدام از رده‌های سپاه در استان برای عضویت در قرارگاه محرومیت زدایی سپاه قم است تا کارها با سرعت و دقت بیشتری هماهنگ و اجرا شود.

 

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) گفت: مقرر شد گروه‌های جهادی تخصصی شکل گرفته ذیل رده‌ها حداقل سه ماه یک بار اردوهای جهادی در منطقه هدف تعریف شده برگزار کرده و مشکلات منطقه را رصد و به بسیج سازندگی ابلاغ کنند تا با توجه به نوع مشکلات اقدام لازم با استفاده از ظرفیت‌های استانی یا قرارگاه مرکزی طراحی و اجرا شود.

 

سردار شاهچراغی در پایان با اشاره به اینکه این طرح به تازگی در قم عملیاتی شده، خاطرنشان کرد: امیدواریم با همت جهادی تمام رده‌ها بتوانیم گام‌های موثرتری در محرومیت زدایی از چهره استان قم برداریم و خدماتی در خور شأن مردم شریف و انقلابی این استان ارائه دهیم.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است