شما اینجا هستید: خانهاستانهاقزوینبه همت سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین صورت گرفت؛ تولید یک میلیون و ۷۵۰ هزار ماسک بهداشتی 

به همت سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین صورت گرفت؛ تولید یک میلیون و ۷۵۰ هزار ماسک بهداشتی 

منتشرشده در قزوین شنبه, 02 اسفند 1399 ساعت 14:43
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:  معاون بهداشت و درمان سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین گفت: یک میلیون و ۷۵۰ هزار ماسک بهداشتی در کارگاه‌های تولیدی سپاه قزوین تولید شده است.

به گزارش سپاه نیوز؛ سرهنگ پاسدار حبیب‌الله سیاهکالی مرادی معاون بهداشت و درمان سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین با اشاره به راه‌اندازی کارگاه‌های جهادی تولید ماسک و ملزومات بهداشتی توسط اقشار مختلف بسیج اظهار داشت: از ابتدای ایجاد بحران اپیدمی و شیوع کرونا در استان قزوین تاکنون یک میلیون و 750 هزار ماسک بهداشتی در کارگاه‌های تولیدی سپاه استان قزوین تولید شده است.

 

وی اضافه کرد: از این تعداد 600 هزار ماسک فقط در سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی بین افراد محروم در مناطق کمتر توسعه‌یافته توزیع شد و همچنان هم رویکرد اصلی سپاه صاحب‌الامر(عج) تولید و توزیع ماسک در نواحی حاشیه‌نشین و دورافتاده است.

 

معاون بهداشت و درمان سپاه قزوین در ادامه به فعالیت تیم‌های نظارتی بسیج در قالب طرح شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: 176 نیروی نظارتی بسیج تاکنون موفق به ثبت 9 هزار و 300 مورد بازرسی از سطح اصناف در ارتباط با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی شده‌اند؛ ضمن اینکه در 1789 بازدید مشترک هم با دانشگاه علوم پزشکی همراهی کردند.

 

سیاهکالی مرادی با اشاره به حضور 3 هزار و 682 نفر در تیم‌های حمایتی بسیج برای دستگیری از بیماران نیازمند و محروم کرونایی ادامه داد: از ابتدای اجرای طرح محله‌محور شهید سلیمانی تا امروز از 27 هزار و 736 نفر تست‌های پی‌سی‌آر برای تشخیص ابتلا به کرونا گرفته شده که نتیجه تست 20 هزار و 925 نفر منفی و نتیجه تست 6 هزار و 811 نفر مثبت بوده است. بنابراین نتیجه 76 درصد تست‌های پی‌سی‌آر ما در طرح شهید سلیمانی منفی بوده است.

 

سیاهکالی مرادی با اشاره به ایجاد 15 واحد نمونه‌گیری موقت و منتخب کووید19 توسط سپاه صاحب‌الامر(عج) گفت: پزشکان بسیجی ما در درمانگاه پاکروان سپاه قزوین تاکنون 3 هزار و 921 فرد مبتلا یا مشکوک به ابتلا به کرونا را ویزیت و از 3571 نفر تست کرونا گرفته‌اند که نتیجه آزمایش 2 هزار و 393 نفر منفی بوده است.

 

وی با اشاره به پیش‌بینی‌های لازم برای قرنطینه سریع بیماران مبتلا به کرونای جهش‌یافته برای دوری آنها از سایر افراد جامعه ادامه داد: در همین ارتباط 7 نقاهتگاه اضطراری به ظرفیت 377 تخت در 6 شهرستان استان قزوین آماده شده است.

 

انتهای پیام/

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است