شما اینجا هستید: خانهاستانهاقزوینفرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین :‌ ضرورت پرورش دانش‌آموزان در تراز انقلاب اسلامی/  کادرسازی برای پیشرفت انقلاب اسلامی از برکات سازمان بسیج دانش‌آموزی است

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین :‌ ضرورت پرورش دانش‌آموزان در تراز انقلاب اسلامی/  کادرسازی برای پیشرفت انقلاب اسلامی از برکات سازمان بسیج دانش‌آموزی است

منتشرشده در قزوین سه شنبه, 23 دی 1399 ساعت 10:25
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین گفت: کادرسازی برای رشد و پیشرفت انقلاب اسلامی در آینده نه‌چندان دور است که می‌تواند آینده کشور را از جهات مختلف تضمین کند.

به گزارش سپاه نیوز؛  سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد شاهرخی فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین در دیدار با رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی و نماینده ولی فقیه در استان که در دفتر امام جمعه قزوین برگزار شد، اظهار داشت: اگر فرصت‌سازی و فضاسازی برای پرورش دانش‌آموزان در تراز انقلاب اسلامی صورت گیرد، بدون شک نیروهای کارا و توانایی در همه عرصه‌ها و اقشار اجتماعی خواهیم داشت.

 

وی اضافه کرد: هر چقدر در حوزه دانش‌آموزی کار فرهنگی و اعتقادی انجام دهیم، ثمره آن را در قالب جامعه پویاتر و امن‌تر خواهیم دید و به همین خاطر باید جایگاه جامعه دانش‌آموزان در قالب اجرای طرح‌های اثرگذار و هدفمند تقویت شود.

 

سردار شاهرخی با اشاره به همکاری، همیاری و هماهنگی بالای بین بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان استان قزوین ادامه داد: یکی از برکات حضور این دو سازمان بسیج در آموزش و پرورش و تربیت نیروی انقلابی و کادرسازی برای رشد و پیشرفت انقلاب اسلامی در آینده نه‌چندان دور است که می‌تواند آینده کشور را از جهات مختلف تضمین کند.

 

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین فاصله گرفتن دانش‌آموزان مقطع دوم متوسطه از برنامه‌های بسیج دانش‌آموزی به خاطر برنامه‌ریزی برای قبولی در کنکور را از آسیب‌های موجود دانست و گفت: باید با برنامه‌ریزی قوی از ایجاد فاصله بین محصلان و بسیج دانش‌آموزی جلوگیری کنیم تا بسیج همواره چتر پوشش خود را بر سر دانش‌آموزان ما در هر مقطع و زمانی داشته باشد.

 

سردار شاهرخی افزود: با وجود اینکه حضور بسیج دانش‌آموزی در آموزش و پرورش به صورت ساختاری و سازمانی تعریف شده، اما هیچ فضای فیزیکی به این سازمان اختصاص داده نشده و به همین خاطر باید فضایی دائم برای برگزاری برنامه‌های بسیج دانش‌آموزی پیش‌بینی کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه بحران همه‌گیری و شیوع کرونا بسیاری از برنامه‌های بسیج دانش‌آموزی را تحت‌الشعاع خود قرار داده است، ادامه داد: با وجود اینکه بسیاری از این برنامه‌ها از حالت حضوری به حالت مجازی تغییر کرده‌اند، اما محوریت کار همچنان با بسیج دانش‌آموزی است و کوچک‌ترین خللی در اجرای برنامه‌های این سازمان به وجود نیامده است.

 

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه صاحب‌الامر(عج) هم در این دیدار با اشاره به اجرای برنامه‌ها و پویش‌های مختلف از طریق این سازمان در میان جوامع و گروه‌های مختلف دانش‌آموزی استان قزوین گفت: در موضوع کمبود وسایل آموزشی مانند تبلت و گوشی هوشمند پویش نذر هوشمند را با موفقیت میان دانش‌آموزان مناطق محروم اجرا کردیم.

 

محمد سرباز اضافه کرد: گروه‌های مختلف بسیج دانش‌آموزی در قالب طرح شهید سلیمانی به کمک بیماران کرونایی و خانواده‌های آنها هم آمدند و در قالب کمک مؤمنانه و فعالیت‌های حمایتی دیگر به یاری این بیماران و خانواده‌هایی آمدند که در بحران کرونا از نظر اقتصادی بیشتر از خانواده‌ای دیگر متحمل آسیب شده‌اند.

 

وی ادامه داد: رشد نیروی انقلابی و دغدغه‌مند مهمترین ساحت کاری بسیح دانش‌آموزی است و در این زمینه هر پویش و برنامه‌ای به صورت هدفمند اجرا شده و نتیجه این پویش‌ها در هر زمینه‌ای چشمگیر بوده است.

 

انتهای پیام/

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است