شما اینجا هستید: خانهاستانهاقزوینمسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قزوین: بصیرت، عامل تبدیل حاج قاسم به یک مکتب شد

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قزوین: بصیرت، عامل تبدیل حاج قاسم به یک مکتب شد

منتشرشده در قزوین شنبه, 20 دی 1399 ساعت 16:39
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: حجت‌الاسلام و المسلمین معبودی گفت: یکی از عوامل تبدیل سیره زندگی شهید سلیمانی به یک مکتب، بصیرت او است که مانند قطب نما نقشه راه درست را نشان می دهد.

به گزارش سپاه نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین معبودی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه استان قزوین با حضور در جمع خواهران بسیجی حوزه حضرت فاطمه(س) ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه به بیان نکاتی در باب سیره و روش زندگی سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت و گفت: به فرموده رهبری به حاج قاسم به چشم یک فرد نگاه نکنیم بلکه او را به عنوان یک مکتب بشناسیم. سوالی که در اذهان ایجاد شده چگونگی تبدیل شهید سلیمانی به یک مکتب است؟ او چگونه این عظمت و وسعت را در بین مردم و عدالت خواهان دنیا پیدا کرده است؟

 

وی در ادامه بیان کرد:با کمی تأمل میبینیم سردار سلیمانی با عمل به اسلام ناب محمدی به این درجه رسیده است،ایشان به این کلام که عزت در دست کسی جز خداوند متعال نیست و اوست که هرکس را بخواهد عزت می بخشد باور داشت. عزت دو معنا دارد، یکی به معنای آبرو و دیگری به معنای شکست ناپذیری است، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در هر میدانی حضور پیدا کرد، پیروز شد. به همین دلیل دشمنان شبانه و بزدلانه از طریق پهپاد او را به شهادت رساندند.حاج قاسم خود را به منبع اصلی عزت و قدرت وصل کرد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین معبودی ادامه داد: شهید حاج قاسم سلیمانی به تعبیر امام علی(ع) بین خود و خدا را اصلاح کرد، خدا هم بین او و مردم را اصلاح کرد. عظمت حاج قاسم مصداق بارز کلام خداوند است که در قرآن می فرماید: اگر کسی ایمان آورد و عمل صالح انجام دهد، خداوند محبت او را در دلها می اندازد.

 

وی اضافه کرد: از دیگر نکاتی که با مطالعه در زندگی حاج قاسم به آن بر می خوریم این است که شهید سلیمانی هیچگاه در مسیر پر سنگلاخ و مشکل خود، مسیری را به بن‌بست ندید؛ همانگونه که در جنگ احزاب مومنان نه تنها نترسیدند، بلکه ایمانشان قوی تر شده و گفتند«خدا ما را کفایت می کند.» او از آمریکا و غرب و مرتجعین منطقه نترسید و شجاعانه به دفاع از اسلام و مستضعفین پرداخت.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه استان قزوین به ویژگی دیگر حاج‌قاسم اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از عوامل تبدیل سیره زندگی حاج قاسم سلیمانی به یک مکتب ، بصیرت اوست، بصیرت مانند یک قطب نما عمل می کند و نقشه راه درست را نشان می دهد. انسان بصیر تهدید را به فرصت تبدیل می کند . حاج قاسم سلیمانی در هر شرایطی گوش به فرمان ولایت بود. بر همین اساس توانست شکست‌های سنگینی بر دشمنان در منطقه ایجاد کند و طرح خاورمیانه بزرگ و خاورمیانه جدید را با شکست مواجه کند و همچنین محور مقاومت مقتدری در منطقه تشکیل دهد.

 

حجت الاسلام والمسلمین معبودی در پایان سخنان خود بیان کرد: مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در مورد سردار سلیمانی از واژه« رفیق خوشبخت ما » یاد کرد. خداوند به قدری به او عظمت داد که نه توسط یک داعشی، بلکه توسط شرور ترین انسان های عالم به شهادت رسید، او با خدا معامله ای کرد که در آن هم عزت بود و هم شهادتی مانند شهدای کربلا.ما نیز باید به او به عنوان یک الگو در زندگی نگاه کنیم و برای پیشرفت ایران اسلامی مهره های تاثیر گذار باشیم.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است