شما اینجا هستید: خانهاستانهامازندرانمسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای استان مازندران: جامعه به تفکر و اندیشه شهدا نیازمند است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای استان مازندران: جامعه به تفکر و اندیشه شهدا نیازمند است

منتشرشده در مازندران چهارشنبه, 25 فروردين 1400 ساعت 11:41
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:  مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای استان مازندران با اشاره به اینکه جامعه به شدت به تفکر ناب و ارزشی ایثار و شهادت نیازمند است، گفت: مقابله با تحریف دفاع مقدس وظیفه اصلی هنرمندان انقلابی است.

به گزارش سپاه نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین غلامحسن تسخیری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای استان مازندران در مراسم بزرگداشت هنر انقلاب اسلامی و روز بسیج هنرمندان، اظهار داشت: قدم بزرگی توسط هنرمندان سپاه کربلا برداشته شد که به فال نیک‌ می‌گیریم و  باید بدانیم‌ برای حفظ آثاربی نظیر انسان‌های بی نظیر تلاش کنیم و امروزه باید به دنبال این شخصیت‌ها بگردیم تا به مردم‌معرفی شوند.

 

وی افزود: مقام‌معظم رهبری در آخرین دیدار رزمندگان و بسیجیان دفاع مقدس فرمودند: دشمنان در صدد هستند دفاع مقدس را تحریف کنند برخی مسائل که در اوصاف رزمندگان‌ مطرح می‌شود از هر فردی قابل پذیرش نیست بلکه زبان هنر، قلم، تصویر و فیلم هنرمندانه می‌خواهد تا انسان را به آن روزهای دفاع مقدس و شهدایی نزدیک کند که جامعه ما به شدت به این‌ تفکر و اندیشه نیازمند است.

 

حجت الاسلام و المسلمین تسخیری بیان کرد: اگر ما مشاهده می‌کنیم قیام امام حسین (ع) بعد از هزار و چند سال  زنده ماند به دلیل درست بیان کردن واقعه عاشورا است و  دشمن تلاش بسیاری کرد تا عاشورارا تحریف کند اما به دلیل بیان کثیری از علما که در ابعاد مختلف تاریخ عاشورا هنرمندانه کار کردند. عاشورا زنده ماند‌ امروز اگر می‌خواهیم تفکر دفاع مقدس زنده بماند، یکی از مسیرهای حیات دفاع مقدس هنر و نقش هنر است که در این زمینه باید بیشتر ورود کرده و نقش جوانان را در این عرصه پررنگ تر کرد.

 

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری از افرادی که  خاطرات شیرینی از دفاع مقدس دارند اما بیان نمی‌کنند گله مند هستند زیرا متاسفانه افرادی که نقشی در دفاع مقدس نداشتند تحریف دفاع مقدس  می‌کنند امروز باید خوب ورود و معرفی کنیم.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای استان مازندران ادامه داد: شهید زندی که شهید هنرمند معرفی شد باید برای ما الگو باشد و اگر درست الگوسازی کردیم گرایش به آن زیاد است. به عنوان مثال شهید هادی را کسی نمی‌شناخت اما بسیاری از جوانان با خواندن کتاب آن مسیر زندگی شان تغییر کرد. در نتیجه نقش هنر در جامعه ما ارزشمند است که انتظار داریم‌ یک اثر موثر داشته باشیم تا جامعه را متحول کند و نقش آفرین باشد.

 

در پایان این مراسم از چهار کتاب چاپ شده بسیج هنرمندان استان رونمایی و از خانواده شهید یاسر زندی به عنوان شهید شاخص بسیج هنرمندان استان تجلیل به عمل آمد.

 

انتهای پیام/ 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است