شما اینجا هستید: خانهاستانهامازندرانفرمانده سپاه کربلای استان مازندران تاکید کرد: تمرکز بر اقتصادمقاومتی / تقویت تولید ملی اثر تحریم‌ها را از بین می‌برد

فرمانده سپاه کربلای استان مازندران تاکید کرد: تمرکز بر اقتصادمقاومتی / تقویت تولید ملی اثر تحریم‌ها را از بین می‌برد

منتشرشده در مازندران چهارشنبه, 29 بهمن 1399 ساعت 10:23
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه کربلای استان مازندران با اشاره به اینکه توجه به ظرفیت‌های درونی رفع کننده مشکلات اقتصادی کشور است، گفت: تقویت تولید ملی سبب دور زدن تحریم‌ها می‌شود.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلای استان مازندران با اشاره به اینکه اگر بخواهیم بر مشکلات فائق بیاییم باید سیره و منش ائمه معصومین (ع) را الگوی خود قرار دهیم، اظهار داشت: مشکلات معیشتی و اقتصادی در کشور کم نیست! بخشی از آن به تحریم‌های ظالمانه و ناجوانمردانه آمریکا و بخشی دیگری از آن به سومدیریت‌های داخلی برمی‌گردد.

 

وی افزود: اینکه دشمن برای ضربه زدن به نظام اسلامی برنامه‌های چندجانبه برای تضعیف اقتصاد کشور را در دستورکار خود قرار داده است، شکی نیست و هم دشمنان روی مشکلات اقتصادی تمرکز کردند، اما باید مورد بررسی قرار بگیرد که ریشه اصلی مشکلات اقتصادی کجاست؟

 

سردار مسلمی در پاسخ به چرایی این سئوال که ریشه مشکلات اقتصادی در کجاست، گفت: با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب، ریشه مشکلات در کم توجهی و بعضا بی توجهی به تولیدات و سرمایه‌گذاری در کشور است. در سال‌های گذشته به کارخانه یا کارگاه‌های تولیدی که نبض اقتصادی کشور هستند، کم توجهی صورت گرفته است و همین کم توجهی باعث ورشکستگی کارگاه یا کارخانه‌های تولیدی شد.

 

فرمانده سپاه کربلا افزود: تولید، مسئله درجه اول نظام است لذا تولید به معنای عام کلمه همه بخش هاو عرصه‌ها را شامل می‌شود. نمیتوان تولید را فقط در بخش محصولات کشاورزی یا صنعتی خلاصه کرد.

 

سردار مسلمی با تاکید بر اینکه مسئولان اگر به مسئله تولید که ستون فقرات اقتصاد مقاومتی جامعه است، توجه ویژه داشته باشند و روی آن سرمایه‌گذاری کنند، قطعا بخش اعظمی از مشکلات اقتصادی رفع خواهد شد، اضافه کرد: اگر مسئولان به کار و کارگر ایرانی، اهمیت بدهند و برای تقویت تولید ملی برنامه ریزی درست، اصولی و کاربردی داشته باشند، قطعا ما به استقلال اقتصادی خواهیم رسید.

 

فرمانده سپاه کربلا با اشاره به اینکه اقتصاد وابسته بر فرهنگ و سیاست هم اثرگذار است، گفت: فقط با تقویت تولید ملی می‌توان چرخه اقتصاد را چرخاند لذا مردم برای چرخاندن اقتصاد کشور سهم بزرگ و مهمی دارند که با مصرف تولیدات داخلی از کار و سرمایه ایرانی حمایت و باعث کاهش آمار بیکاری در کشور می‌شود.

 

وی با اشاره به اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: 10 سال است که رهبر معظم انقلاب برای نامگذاری سال‌ها، مسئله اقتصاد را لحاظ کرده است. از جهاد اقتصادی و حماسه اقتصادی تا اقتصاد مقاومتی و تولید و جهش تولید که رهبر معظم انقلاب دو سال پی در پی شعار سال را فقط اقتصاد مقاومتی نامگذاری کردند که این اهمیت آن را نشان می‌دهد.

 

سردار مسلمی گفت: اینکه چرا رهبر معظم انقلاب روی اقتصاد مقاومتی تاکید دارند، به دلیل این است که تنها راه خلاصی از مشکلات اقتصادی جامعه، نگاه به توان درون با مدل اقتصاد مقاومتی است. اقتصاد مقاومتی طبق نظریه کارشناسان، یک اقتصاد قوی، درون زا و از همه مهم‌تر نیاز‌های ملی را برآورده می‌کند. این اقتصاد با تحریم‌های ظالمانه دشمن نمی‌شکند و باعث می‌شود دیگر اقتصاد کشور به فروش نفت وابسته نباشد.

 

وی افزود: قله رونق اقتصاد اسلامی تنها قله فتح نشده چشم انداز 1404  ایران اسلامی است و با اعتقاد می‌گویم این قله با چیدن بنای اقتصادی کشور بر مبنای مدل اقتصاد درون زا ، قطعا به دست جوانان پرتلاش این مرز و بوم فتح خواهد شد. کلید گشایش اقتصادی، اعتماد مسئولین به دستان توانمند و دل‌های پر از ایمان به امداد الهی و روحیه جهادی جوانان این کشور است.

 

فرمانده سپاه کربلا با تاکید براینکه اگر یک مدیریت و تدبیر قوی در این چند سال بر اقتصاد مقاومتی متمرکز می‌شد، دیگر ما شاهد تورم‌های افسارگسیخته و مشکلات معیشتی مردم نبودیم، افزود: با حرف زدن و شعاردادن مشکلات اقتصادی مردم حل نمی‌شود، اقدام و ابتکار عمل در میدان لازم است.

 

سردار مسلمی با اشاره به اینکه دشمن برای ضربه به نظام از تمام توان خود استفاده می کند، تصریح کرد: با اجرای اصولی اقتصاد مقاومتی در کشور بخش اعظمی از مشکلات رفع می‌شود.

 

انتهای پیام/ 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است