شما اینجا هستید: خانهاستانهامرکزیمسئول بسیج سازندگی استان مرکزی : ۳۰۰ هزار بسته معیشتی در استان مرکزی توزیع شد

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی : ۳۰۰ هزار بسته معیشتی در استان مرکزی توزیع شد

منتشرشده در مرکزی چهارشنبه, 08 ارديبهشت 1400 ساعت 12:24
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار بسته معیشتی در استان مرکزی به همت جهادگران بسیجی و مشارکت سایر نهادهای انقلابی و دستگاه‌های استانی توزیع شده است.

به‌گزارش سپاه نیوز؛ امید محترمی مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی در تشریح اقدامات  قرارگاه کمک مومنانه در طول یک سال گذشته در جمع خبرنگاران گفت:در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری از سال گذشته نهضت کمک مومنانه در استان مرکزی راه اندازی شد که خوشبختانه به برکت فرهنگ دینی وانقلابی مردم اقدامات خوبی شکل گرفت.

 

محترمی اظهار کرد: نهضت کمک مومنانه تنها در تهیه و توزیع بسته های معیشتی خلاصه نشد بلکه اقدامات متعددی در قالب ۱۰ عنوان خدمت به افراد و خانواده های آسیب دیده ارائه شد.

 

وی ادامه داد: بسیجیان جهادگر از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا در قالب های مختلفی خدمات گسترده ای به مردم ارائه کردند که تهیه و توزیع ۶ میلیون ماسک، ۴۵۰ هزار دستکش بخشی ازاقدامات آنها است.

 

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی بیان کرد: همچنین بیش از ۴۸ هزار نقطه در سطح استان به طور مستمر توسط جهادگران بسیجی ضد عفونی و گند زدایی شده و بیش از ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار بسته اقلام بهداشتی نیز توزیع شده است.

 

محترمی اضافه کرد: تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار بسته معیشتی در استان مرکزی به همت جهادگران بسیجی و مشارکت سایر نهادهای انقلابی و دستگاه های استانی توزیع شده که البته به دلیل گستردگی نهضت کمک مومنانه و استقبال مردم و خیرین تعداد بسته ها بسیار بیشتر از این آمار است.

 

وی ادامه داد: همچنین بیش از ۵۵۰ ذبح و قربانی دام نیز که عمدتا در مناطق محروم بوده اند و ۱ میلیون پرس غذای گرم توزیع شده است.

 

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی بیان کرد: توزیع ۸۲۰ سری جهیزیه به نوعروسان ، ۲۲ هزار بسته لوازم التحریر ، ۵۰۵ تبلت و گوشی برای دانش آموزان از جمله اقدامات در راستای نهضت مومنانه در استان مرکزی است.

 

وی افزود: کمک به ساخت و تعمیر منازل افراد کم برخوردار یکی دیگر از اقدامات جهادگران بسیج سازندگی بوده که خوشبختانه استان مرکزی همچون گذشته خوش درخشیده است.

 

محترمی اضافه کرد : ساخت ۱۹۰ واحد مسکونی و تعمیر و بازسازی ۱۷۰ منزل برای محرومین به همت بسیجیان و مشارکت دستگاه ها ازجمله اقدامات دیگر در طول یکسال گذشته است.

 

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی بیان کرد: جهادگران بسیج سازندگی در کنار نهادهای انقلابی همچون کمیته امداد امام خمینی(ره) ، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با هدایت های سپاه حضرت روح الله در صحنه خدمت به مردم و ولی نعمتان انقلاب حضور دارند و در راستای مبارزه همه جانبه با بیماری و کاهش آسیب های آن از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد. 

 

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۱ هزار و ۲۰۰ گروه جهادی در سطح استان مرکزی در عرصه های مختلف فعالیت می کنند که ۷۰۰ گروه جهادی ویژه در راستای اجرای طرح جهادی و سلامت حاج قاسم سلیمانی و نهضت کمک مومنانه مشغول فعالیت هستند.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است