شما اینجا هستید: خانهاستانهامرکزیمسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی: روحانیون در طول انقلاب اسلامی با حضور فعال خود تأثیرگذار بودند

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی: روحانیون در طول انقلاب اسلامی با حضور فعال خود تأثیرگذار بودند

منتشرشده در مرکزی دوشنبه, 04 اسفند 1399 ساعت 11:10
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 سپاه نیوز: مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: روحانیت جزو اقشار تاثیرگذار در دفاع مقدس بودند که با هویت‌بخشی به دفاع مقدس در این راه نقش درخشان و مهمی را ایفا کردند.

به گزارش سپاه نیوز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین ماشاءالله عبدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی در آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی با اشاره به جایگاه ولایت فقیه اظهار داشت: انقلاب اسلامی بر اساس رهنمودهای امام خمینی(ره) و ولایت فقیه تشکیل شده است.

 

وی افزود: امروز انقلاب پس از 42 سال با بهره‌گیری از هدایت‌های مقام معظم رهبری( مد ظله العالی)  و همراهی مراجع و علما به عنوان کانون و پایگاه اسلام در دنیا همانند نگینی درخشان می‌درخشد.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: همواره علما و روحانیون در طول انقلاب اسلامی با حضور فعال خود تأثیرگذار بودند چراکه در عرصه‌های گوناگون حضور جامعه روحانیت به منزله چراغ برای هموار کردن راه بوده است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدی بیان کرد: از همان ابتدای تشکیل انقلاب اسلامی دشمنان انقلاب در جهت ضربه زدن و جلوگیری از تداوم انقلاب اسلامی تلاش می‌کردند و در این راه حضور مؤثر و فعال روحانیت در صحنه مانعی بزرگ در برابر خواسته‌ها و دسیسه‌های دشمنان بود.

 

وی با اشاره به مهم‌ترین دسیسه‌های دشمنان در جهت عدم استمرار انقلاب اسلامی ادامه داد: جنگ تحمیلی توطئه دشمنان انقلاب اسلامی با همراهی کشورهای غربی و شرقی برای عدم استمرار انقلاب شکل گرفت که با رهنمودهای امام راحل(ره) به عنوان پرچمدار مجاهدت‌های آحاد مردم و دفاع مقدس شکست خوردند.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: روحانیت جزو اقشار تاثیرگذار در دفاع مقدس بودند که با هویت‌بخشی به دفاع مقدس در این راه نقش درخشان و مهمی را ایفا کردند و بی شک با حضور موثر خود در نبرد جنگ تحمیلی برکات و خیرات بسیاری را به ارمغان آوردند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدی با اشاره به خلق حماسه‌های ماندگار و مشارکت همه‌جانبه مردم ایران در دفاع مقدس گفت: جامعه روحانیت با حضور در عرصه‌های مختلف دفاع مقدس منجر به هویت‌بخشی به دفاع مقدس در جنگ تحمیلی شدند و آنها بودند که با حضور فعالانه و موثر خود نبرد اسلامی حق برابر باطل را تبیین کردند.

 

وی ادامه داد: در دفاع مقدس فعالیت‌های طلاب تنها به امور تبلیغی و تبیین و ترویج اسلام ناب محمدی خلاصه نمی‌شد بلکه در فعالیت‌های دفاعی و رزمی نیز پیشتاز بودند و گواه آن رزمندگان طلبه‌ای است که در یک دست سلاح و در دست دیگر قرآن به دست داشتند و از انجام رسالت‌های خود غافل نمی‌شدند.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: روحانیون در بسیاری از لشگرها، گردان‌ها و گروهان‌ها به عنوان فرمانده رزمندگان را هدایت می‌کردند و این امر نشان‌دهنده نقش مؤثر روحانیت بود که به سبب انقلاب اسلامی و تفکر امام راحل(ره) در دفاع مقدس رقم خورد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدی افزود: جامعه طلاب بیش از 4 هزار شهید طلبه در مسیر انقلاب اسلامی تقدیم کرده است که در طول تاریخ این شهدا همانند چراغی پرنور در راه مردم ایران و تمام مستضعفان همچون الگوهای برگزیده می‌درخشیدند.

 

وی با اشاره به گذشت 42 سال از انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در طول مقاطع مختلف انقلاب اسلامی و جبهه‌های متعدد دفاع، حضور روحانیت برای نظام جمهوری اسلامی منشا برکات و خیرات بسیاری بوده است.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: طلاب در عرصه‌های گوناگون فرهنگی، اجتماعی، دینی و سازندگی از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون همواره پیشتاز بوده‌اند و تا زمان اتصال انقلاب صاحب‌الزمان(عج) و انقلاب اسلامی دست از تلاش بر نمی‌دارند.

 

انتهای پیام/

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است