شما اینجا هستید: خانهاستانهالرستانمسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان: ارائه خدمات پزشکی به بیش از ۵۰۶ نفر / آغاز پویش «نذر خون»

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان: ارائه خدمات پزشکی به بیش از ۵۰۶ نفر / آغاز پویش «نذر خون»

منتشرشده در لرستان سه شنبه, 16 دی 1399 ساعت 11:00
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان با اشاره به اعزام تیم‌های پزشکی جهادی به مناطق حاشیه‌نشین مرکز این استان، گفت: پویش «نذر خون» برای کمک به بیماران نیازمند آغاز شده است.

به گزارش سپاه نیوز؛ سرهنگ پاسدار عبدالوحید ملک آرا مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان در سخنانی، گفت: پویش «نذر خون» به مناسبت اولین سالگرد شهادت الگوی ایثار و شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی از امروز همزمان با سالگرد شهادت این شهید گرانقدر به مدت یک هفته در استان لرستان آغاز شد.

 

وی با اشاره به اجرای پویش «نذر خون» توسط بسیج جامعه پزشکی لرستان، اظهار داشت: سیزدهم دی ماه سال جاری مصادف با سالگرد شهادت الگوی ایثار و شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی به همت سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، پویش «نذر خون» به بیماران نیازمند توسط اعضای داوطلب بسیج جامعه پزشکی و دیگر بسیجیان به مدت یک هفته آغاز شد.

 

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان، هدف از این کار را بیعت با سردار دل‌ها نامید و افزود: جهاد همیشه ادامه دارد و این بار در روزهای کرونای انتقال و اهدای خون به بیماران نیازمند به خون یکی از بزرگ‌ترین جهادها محسوب می‌شود.

 

ملک آرا با اشاره به اهمیت انتقال خون به ویژه در روزهای حساس کرونایی، عنوان کرد: در همین راستا بسیجیان عزیز با مراجعه به پایگاه انتقال خون در شهرستان خرم‌آباد ضمن رعایت فاصله و موارد بهداشتی، اقدام به انتقال خون به بیماران نیازمند به خون کردند.

 

وی، بیان کرد: این عمل خیرخواهانه که به همت سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در مرکز انتقال خون استان انجام شد سبب شده اعضای بسیج جامعه پزشکی لرستان با شرکت در این سنت حسنه به بیماران نیازمند به خون کمک کنند.

 

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان، تصریح کرد: به مناسبت سالگرد شهید سلیمانی و با توجه به شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از تجمع تصمیم گرفته شد پویش اهدای خون توسط بسیجیان عزیز طی چندین مرحله دیگر در پایگاه ای انتقال شهرستان‌های استان انجام می‌گیرد و تیم‌های سیار انتقال خون برای خون گیری به شهرستان‌های که پایگاه انتقال خون ندارند اعزام خواهند شد.

 

ملک آرا در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه به مناسبت سالگرد شهادت سردار رشید جهان اسلام و مرد میدان محور مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی شش تیم پزشکی جهادی بسیج جامعه پزشکی لرستان به مناطق حاشیه شهر خرم آباد اعزام شدند.

 

وی، گفت: به مناسبت اولین سالگرد شهادت الگوی ایثار و شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی شش تیم تخصصی و عمومی جهادی بسیج جامعه پزشکی به مناطق حاشیه شهر خرم آباد اعزام شدند.

 

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان با اشاره به رزمایش نهضت کمک مومنانه، اظهار داشت: به مناسبت اولین سالگرد شهادت الگوی ایثار و شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، به همت سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان و کانون‌های بسیج جامعه پزشکی بیمارستان شهدای عشایر، بیمارستان شهید مدنی، ستاد دانشگاه علوم پزشکی استان و اورژانس ۱۱۵، شش تیم تخصصی و بهداشتی بسیج جامعه پزشکی لرستان برای ارائه خدمات رایگان بهداشتی و درمانی به مناطق نیمه برخوردار «فلک الدین»، «گل سفید» و «کوی علی آباد» خرم آباد اعزام شدند.

 

ملک آرا با اشاره به ویروس کرونا، گفت: ویزیت همراه با دارو رایگان، تب سنجی و مشاوره توسط کارشناسان مربوطه به صورت خانه به خانه به اهالی منطقه ارائه شد.

 

وی با بیان اینکه در این اعزام که به صورت خانه به خانه به اهالی منطقه خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شد، عنوان کرد: بیش از ۵۰۶ نفر شامل ۱۵۰ خانوار خدمات درمانی و بهداشتی به صورت رایگان به جمعیت تابع مناطق حاشیه شهری ارائه شد.

 

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان با اشاره به خدمات بهداشتی و درمانی، بیان داشت: علاوه بر اعزام تیم‌های بهداشتی و درمانی به مناطق محروم حاشیه شهری، ایستگاه صلواتی توزیع پنج هزار ماسک به مناسبت سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بین عموم مردم برپا شد.

 

ملک آرا، از اعزام ۱۵ تیم بهداشتی و درمانی شهید قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: به مناسبت سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ۱۶ دی ماه سال جاری ۱۵ تیم جهادی بسیج جامعه پزشکی شهید سلیمانی در مناطق محروم شهری و روستایی شهرستان‌های استان اعزام خواهند شد.

 

وی با بیان اینکه به مناسبت سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به نام نهضت کمک مومنانه تعریف شده است، عنوان کرد: داروی رایگان و پک ها توسط خیرین بین خانواده‌ها توزیع شد و بیمارانی که نیاز به خدمات تخصصی بیشتر داشتند با هماهنگی‌های لازم با رئیس بیمارستان شهدای عشایر و بیمارستان شهید مدنی به صورت رایگان ارجاع داده شدند.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است