شما اینجا هستید: خانهاستانهاکهکیلویه و بویر احمدفرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد : در اندیشه مقابله با دشمن باشیم/ شهید سلیمانی زمینه تحقق ارتش ۴۰۰ میلیونی جهان اسلام را فراهم کرد‌

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد : در اندیشه مقابله با دشمن باشیم/ شهید سلیمانی زمینه تحقق ارتش ۴۰۰ میلیونی جهان اسلام را فراهم کرد‌

منتشرشده در کهکیلویه و بویراحمد شنبه, 13 دی 1399 ساعت 15:16
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه امام راحل آرزوی تحقق ارتش ۴۰۰ میلیونی جهان اسلام را داشت، گفت: اندیشه جهانی شهید سلیمانی زمینه ایجاد ارتش ۴۰۰ میلیونی جهان اسلام را فراهم کرد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار حمید خرمدل فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در گفتگوی مجازی با بسیجیان استان کهگیلویه و بویراحمد به‌ مناسبت نخستین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، با اشاره به شخصیت والای شهید سلیمانی اظهار داشت: انتظار داریم که مردم در حد امکان بر وصیت نامه شهید سلیمانی که در واقع یک بیانیه و نقشه راه برای مبارزه با دشمن، ولایت‌مداری و حتی راهبردی برای مدیریت امور است، مرور داشته باشند.

 

وی به فرازهایی از وصیت نامه شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: اندیشه این شخصیت والا جهانی بود، شهید در ابتدای وصیت نامه خود با خداوند صحبت می‌کند، و راز و نیاز شهید سلیمانی در واقع گفتگویی عاشقانه و عارفانه با معبود خویش است.

 

سردار خرمدل در ادامه بیان کرد: شهید سلیمانی دروصیت نامه خود می‌فرمایند: ایران اسلامی امروز قرارگاه حسین بن علی ایران است، و جمهوری اسلامی حرم است، و اگر این حرم ماند ماند دیگر حرم‌ها نیز می ماند، اگر دشمن این حرم را از بین برد دیگر حرم‌ها چه حرم ابراهیمی و چه حرم محمدی باقی نمی‌ماند.

 

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد به ولایت‌پذیری سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت و گفت: شهید سلیمانی وجود یک رهبر فقیه و عالم را برای جهان اسلام ضروری می‌داند و می‌فرماید: جهان اسلام نیاز به رهبری دارد که در مسیر و اتصال با معصومین است، اگر علمای اسلام یک طرف و رهبری یک طرف باشد من طرف رهبری معظم را می‌گیرم، و این نشان از شناخت عمیق شهید سلیمانی و اطاعت و اعتقاد به درایت رهبری عظیم الشان دارد.

 

سردار خرمدل در ادامه افزود: سردار سلیمانی معتقد بود که جمهوری اسلامی امروز سربلندترین دوران را می گذارند، و اگر دقت کنیم امروز به عینه جمهوری اسلامی با مجاهدت و اندیشه جهانی سردار سلیمانی و رهروان راستین وی در جهان حرف برای گفتن دارد و در منطقه بدون ورود ایران مساله‌ای قابل حل نیست.

 

وی افزود: سردار سلیمانی برای شهدا احترام ارزش خاصی قایل بودند و عزت شهدا را محور عزت و کرامت می‌دانستند، به عقیده بنده مردم ایران به خوبی یاد شهدا را زنده نگه داشته و خواهند داشت و امروز امنیت، رفاه و آسایش ما مدیون ایثار شهدا است و این راه باید با قوت و قدرت ادامه داشته‌باشد.

 

فرمانده سپاه فتح استان در ادامه به توجه خاص شهید سلیمانی در دفاع از دین مبین اسلام پرداخت و گفت: شهید سلیمانی در فرازی از وصیت نامه خود بر مراقبت و دفاع از دین اسلام تاکید دارد و می‌فرماید: اسلام را تنها نگذارید، و رنگ خدا را بر هر رنگی ترجیح می‌دهد، این یعنی رنگ‌بندی‌ها در مسایل سیاسی گذرا هستند و انسان باید توجه به خداوند و دین را در زندگی سرلوحه کار خود قرار دهد، و هیچ اصلی را بر توحید، ولایت فقیه و جمهوری اسلامی نباید ترجیح داد.

 

وی افزود: سردار دلها یک انقلابی به تمام معنا بود، و هرگز دربند حزب و سیاست نبود و شرط باهم بودن را پایبندی به اصول می‌دانست وهمواره به سیاسیون تذکر می‌داد که مرز خود را با دشمن مشخص کنید، و جز به منافع اسلام و حفظ حقوق مردم و مستضعفان و پایبندی به ولایت فقیه نمی‌اندیشید.

 

سردار خرمدل خاطرنشان کرد: حضرت امام یکی از آرزوهایش تشکیل ارتش 400 میلیونی در جهان اسلام بود و سردار سلیمانی بنای این ارتش را گذاشت، امروز در کشورهای مختلف جهان اسلام گروه‌های جهادی حزب‌الله خار چشم دشمنان هستند.

 

وی با اشاره به  مقوله دشمن شناسی در اندیشه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ،گفت: اگر ما دغدغه وحدت داشته باشیم بهترین محور برای وحدت، دشمن شناسی هست، و گروه‌های سیاسی به شرطی توان وحدت دارند که همه متفق‌القول دشمن را بشناسند.

 

سردار خرمدل افزود: ما باید همه مواضع و امکانات دشمن را بشناسیم، و در اندیشه مقابله با دشمن باشیم، نباید به دشمن مجال رخنه داده‌شود.

 

وی افزود: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، مطیع محض ولایت در همه تصمیمات مهم، مشورت با رهبری را ضروری و لازم می دانست و غرق در معنویت بود و خانه خود را به حسینیه تبدیل کرد، ایشان در همه تصمیمات مهم مشورت با رهبری را ضرورت می دانست.

 

فرمانده سپاه فتح استان با اشاره به حضور سردار سلیمانی در سیل خوزستان گفت: شهید سلیمانی با حالی که الزامی برای حضور در سیل خوزستان نداشت اما احساس تکلیف کرد و برای امدادرسانی به مردم گرفتار در سیل حضور پیدا کرد، شهید سلیمانی در مردم‌داری و درک درد و مشکلات مردم الگویی بارز بود و همین خصلت باعث نفوذ در قلوب میلیون‌ها انسان در کشور و حتی سراسر جهان شد.

 

وی افزود: وقتی شهید سلیمانی برای مقابله با داعش وارد سوریه و عراق شد، در ارتش عراق و سوریه دشمن نفوذ کرده بود و مشکلات عدیده‌ای را به‌وجود آورده بود و سردار با درایت خود اقدام به تشکیل بسیج مردمی کرد و این تدبیر عالمانه باعثئ شد تا امروز شاهد موفقیت نیروهای حزب‌الهی در منطقه باشیم.

 

سردار خرمدل خاطر نشان کرد: شهادت مردانی چون شهید سلیمانی نشان از قدرت دشمن نیست، بلکه نشان از ضعف و زبونی دشمن است، با شهادت سلیمانی تفکر و اندیشه ایشان در مقاومت و مبارزه با ظلم تکثیر شد و به گفته رهبر انقلاب اندیشه سلیمانی امروز یک مکتب بسیار تاثیرگذار در مقابله با دشمن است.

 

وی افزود: دشمنان کوردل و آدمکش، از حقوق بشر دَم می زنند و اما در عمل برعلیه بشریت دست به جنایت می زنند و تمام سیاست و حرفهای آنها فریب است.

 

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد خطاب به جوانان گفت: امروز اسلحه همه ما فضای مجازی است و باید اندیشه سلیمانی، جهاد و مبارزه با کفر و ظلم را ترویج داد و نگذاریم جهان اسلام دچار بحران شود و مطابق گفته سردار دلها از حرم ، ولایت فقیه و اسلام باید با هوشیاری و دقت دفاع کنیم.

 

انتهای پیام/

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است