شما اینجا هستید: خانهاستانهاخوزستانبا حضور فرمانده سپاه ولی‌عصر (عج) استان خوزستان؛ پروژه‌های محرومیت‌زدایی سپاه در ایذه افتتاح شد

با حضور فرمانده سپاه ولی‌عصر (عج) استان خوزستان؛ پروژه‌های محرومیت‌زدایی سپاه در ایذه افتتاح شد

منتشرشده در خوزستان سه شنبه, 28 بهمن 1399 ساعت 14:46
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: با حضور فرمانده سپاه ولی‌عصر (عج) خوزستان، پروژه‌های محرومیت‌زدایی سپاه در دهستان سوسن شرقی ایذه افتتاح شد.

به گزارش سپاه نیوز؛ پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه ) آئین افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت ولی‌عصر (عج) استان خوزستان با حضور سردار سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر (عج) استان خوزستان، حسن نبوتی سرپرست فرمانداری شهرستان ایذه و مسئولان استانی و شهرستانی در بخش سوسن برگزار شد.

 

مجدی نسب، جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه ولی‌عصر (عج) خوزستان در این مراسم اظهار کرد: مجموعه قرارگاه پیشرفت آبادانی در شرقی‌ترین نقطه استان در منطقه سوسن شرقی بالغ‌بر سه سال است که مشغول خدمت‌رسانی بوده و در حوزه‌های مختلف محرومیت‌زدایی و آبادانی و پیشرفت نقاط محروم استان در حال انجام وظیفه است.

 

وی با عنوان اینکه در گوشه، گوشه منطقه نسیم خدمت جمهوری اسلامی وزیده است، گفت: هرچند این منطقه مشکلات گوناگونی دارد اما در اینجا با انگیزه خدمت‌رسانی می‌شود.

 

 مجدی نسب در مورد اقدامات انجام شده در این منطقه توضیح داد: در حوزه امور زیرساختی و عمرانی در مجموعه بخش سوسن، در موضوع‌های پروژه‌های تعلیم و تربیتی، فرهنگی، اشتغال‌زایی، اقتصادی و پروژه‌های سلامت کارهایی انجام شده است.

 

وی اضافه کرد: با توجه به وضعیت منطقه، این منطقه ظرفیت و استعدادهای مختلفی را دارد که متأسفانه به دلیل نبود زیرساخت‌های موجود، آن استعدادها کشف نمی‌شد اما با اقدامات انجام شده شاهد بروز این استعدادها خواهیم بود.

 

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه ولی‌عصر (عج) خوزستان با بیان اینکه این منطقه کوهستانی است، اظهار کرد: این منطقه سیلاب‌های شدیدی دارد که یکی از دغدغه‌های مردم پایان رودخانه بوده است که ما توانستیم با همکاری قرارگاه آبادانی بخشی زیادی از رودخانه را از سمت منازل مسکونی انحراف دهیم که به عنوان یک پروژه لایروبی دره سیلابی تعریف شده بود و با همکاری گروه جهادی ثامن الائمه، این مشکل را برطرف کردیم.

 

مجدی نسب گفت: مخزن آب و خط لوله به بهره‌برداری خواهد رسید که حداقل پنج روستای منطقه از آن بهره‌مند خواهند شد، آب شرب ۱۹ روستا پایدار خواهند شد، مسجد در منطقه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و امور مختلف فرهنگی منطقه در آن انجام خواهد شد.

 

وی افزود: این دهستان بسیار وسیع است و ۲۷ روستا و روستاهای صعب العبوری دارد و در نقطه میانی آن خانه عالمی افتتاح شده و امروز به بهره‌برداری خواهید رسید؛ همچنین توزیع بسته‌های معیشتی و بسته‌های بهداشتی را با توجه به شرایط کرونا در منطقه داشتیم.

 

مجدی نسب با عنوان اینکه حجم محرومیت بسیار بالاست، اظهار کرد: اما این حجم ما را به زانو در نیاورد و با حضور در کنار مردم به کار خود ادامه می‌دهیم و در ادامه مسیر بنا داریم در سال ۱۴۰۰ هیچ روستایی در دهستان سوسن شرقی از مشکل بی آبی رنج نبرد و این مشکل را ریشه‌کن خواهیم کرد.

 

وی گفت: بنا به تأکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مولد باید قوی شود، بنا داریم طرح‌های اشتغال‌زایی را در منطقه کلید بزنیم و برای بانوان برنامه ویژه‌ای در نظر گرفتیم.

 

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه ولی‌عصر (عج) خوزستان ادامه داد: سرمایه این نظام دانش آموزان هستند و در ۶ منطقه‌ای که در حال خدمت‌رسانی هستیم ۴۰ دانش آموز رتبه زیر ۱۰۰۰ داشتیم.

کد خبر 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است