شما اینجا هستید: خانهاستانهاخوزستان به همت ۱۱۰گروه جهادی صورت گرفت؛ بازسازی مناطق شهید سلیمانی اهواز

 به همت ۱۱۰گروه جهادی صورت گرفت؛ بازسازی مناطق شهید سلیمانی اهواز

منتشرشده در خوزستان شنبه, 20 دی 1399 ساعت 09:44
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سپاه نیوز: معاون هماهنگ کننده سپاه ولیعصر (عج) استان خوزستان گفت: طرح جهادی بازسازی مناطق شهید سلیمانی اهواز با حضور ۱۱۰گروه جهادی تداوم دارد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سرهنگ پاسدار عبدالرضا حاجتی معاون هماهنگ کننده سپاه ولیعصر (عج) استان خوزستان در حاشیه بازدید از منطقه منبع آب اهواز اظهار داشت: مرحله نخست تعمیر، بازسازی و کمک مومنانه در کوی شهید سلیمانی اهواز در طرح موسوم به نبی اکرم(ص)، از 13 آبان امسال آغاز و 20 دی به پایان رسید.

 

وی افزود: هدف گذاری این عملیات برای 400 پروژه عمرانی است که بخشی از این پروژه‌ها در مرحله نخست انجام و خدمات جهادی همچنان ادامه دارد.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه ولیعصر (عج) استان خوزستان ادامه داد: جامعه هدف و اولویت این خدمات زنان بی‌سرپرست، بد سرپرست، کارگران نیازمند و کارگران فصلی بود که برای اجرای آن تمامی اقشار و معاونت‌های سپاه، بسیج طلاب، بسیج ادارات و بسیج  دانش‌آموزی پای کار آمدند.

 

وی افزود: در این عملیات 110 گروه به تعداد 818 نفر از گروه‌های جهادی و بسیجی در این منطقه خدمت رسانی می‌کنند و روز جمعه 19 دی نیز یک گروه فوق تخصص پزشکی برای ویزیت بیماران به منطقه اعزام شدند.

 

حاجتی گفت: از 110 منزل در کوی شهید سلیمانی،  حصیرآباد و کوی آل صافی اهواز ، کار ساخت، تعمیرو بازسازی 25 منزل به پایان رسیده که در این مسیر استانداری، شهرداری، شرکت نفت و مسکن و شهرسازی خدمات شایسته‌ای ارایه دادند.

 

وی بیان کرد: از ابتدای کار تعمیر و بازسازی 150 منزل تعهد شده بود اما امروز این آمار از 195 منزل گذشته و امید است بتوانیم در مراحل دیگر با شتاب بیشتری پروژه‌های عمرانی و خدماتی خود را به مناطق محروم و کم برخوردار ارایه دهیم.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت: تعمیر 160 واحد مسکونی فرسوده با متوسط 15 عملیات، برش تپه خطرناک در خیابان 10، هماهنگی برای نصب  انشعاب 26 منزل، جابه‌جایی منازل در پهنه خطر، اصلاح سیستم روشنایی معابر ، هرس درختان، تخلیه آب‌های ناشی از بارندگی ، تامین مصالح مورد نیاز و تحویل به مالکان ، آسفالت خیابان‌ها و کوچه‌های هدف و کاشت نهال از اقداماتی است که در مرحله نخست در این مناطق انجام شده و بخشی دیگر نیز در مراحل بعدی انجام می‌شود.

 

وی بیان کرد: همچنین در زمینه  اشتغالزایی اقدامات موثری از قبیل راه‌اندازی نانوایی سنتی با اشتغال 15 نفر به صورت مستقیم، معرفی 40 نفر از زنان کارآفرین برای دریافت  تسهیلات، پروژه احداث سوله فنی و حرفه‌ای و  احداث کارگاه خیاطی در دستور کار قرار گرفت.

 

حاجتی گفت: تهیه لوازم ورزشی برای جوانان، ایجاد پارک بازی کودکان، کلنگ زنی احداث مسجد در خیابان 22 ، تهیه و توزیع 100 عدد انواع اسباب بازی، حمایت از خانواده‌های معتادان و شناسایی زنان بدسرپرست از دیگر اقداماتی است که برای خدمت به مردم در کوی شهید سلیمانی اهواز انجام شده است.

 

وی افزود: تاکنون بیش از 900 درخواست از طرف مردم دریافت و ثبت سیستم شده است که در مجموع  32 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد؛ عمده درخواست مردم منطقه آبگرمکن، نان، پتو، بسته بهداشتی ، نوشت افزار، هیتر برقی، اجاق گاز، تست قند، تلویزیون، رهن منزل، غذای گرم ، لباس ورزشی، تبلت، جهیزیه کامل، ماسک و آرد است.

 

انتهای پیام/

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است