شما اینجا هستید: خانهاستانهاخوزستانفرمانده سپاه ولیعصر(عج) استان خوزستان عنوان کرد؛ شناسایی و بازسازی بیش از ۴هزار  خانه آسیب‌دیده از سیل در بندرامام

فرمانده سپاه ولیعصر(عج) استان خوزستان عنوان کرد؛ شناسایی و بازسازی بیش از ۴هزار  خانه آسیب‌دیده از سیل در بندرامام

منتشرشده در خوزستان شنبه, 13 دی 1399 ساعت 10:13
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) استان خوزستان گفت: در پی آبگرفتگی اخیر در سربندر، بیش از چهار هزار منزل آسیب‌دیده شناسایی و در حال بازسازی هستند.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) استان خوزستان  در همایش نخبگان فرهنگی، سیاسی و اجتماعی خوزستان که در اهواز برگزار شد، با عرض تسلیت اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی مهندس و همراهانش و ایام فاطمیه، اظهارکرد: در استان خوزستان باتوجه به مسایلی که داریم، برادران و خواهران بسیجی ما به تبعیت از مقام معظم رهبری( مد ظله العالی)  و عوامل ایشان در صحنه ها و عرصه های مختلف حضور جانانه دارند و از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا در بخش مردم‌یاری و جمع آوری کمک های مومنانه، به ارزش ریالی بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان جمع آوری شده است. این کمک ها در بخش های مختلف است که ادامه دارد. ۲۲ قشر داریم که همگی در راستای این حرکت های مهم و اساسی حضور داشته اند.

 

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) استان خوزستان عنوان کرد: در بحث رسیدگی های درمانی نیز حضور جهادگران، طلاب و دیگر بسیجیان را برای کمک به پرستاران و پزشکان در بیمارستان ها که خط مقدم کمک به مردم هستند، داشتیم. ضمن این که در تطهیر جانباختگان در دوران کرونا کمک داشتند که این نیز کار سختی بود.

 

وی در ادامه نیز درباره انجام طرح شهید سلیمانی، گفت: این طرح سراسری از هفته بسیج به صورت محله محور آغاز شد و در سه محور اجرا می شود. در این طرح افراد مبتلا به کرونا از بین خانواده ها شناسایی می شوند و اگر مبتلا به این ویروس باشند و شرایط خانه مهیا بود، در همان خانه بستری می شوند و در غیر این صورت، مبتلایان به نقاهتگاه ها یا بیمارستان منتقل می شوند. در کنار این طرح، بسته های معیشتی و بهداشتی بین خانواده ها توزیع می شود. این طرح باعث شده که آمار مبتلایان به شدت کاهش پیدا کند و اکنون هیچ شهر قرمزی نداریم. در هر صورت همواره بسیج و سپاه حضور داشته اند.

 

سردار شاهوارپور عنوان کرد:  اکنون تمرکز ما بیشتر روی محلات محروم به صورت نقطه ای و همه جانبه است که در این اقدامات نیز مناطق عین ۲، منبع آب، کوی آسیاباد و در حاشیه شهر اهواز در اولویت قرار گرفتند.

 

وی بیان کرد: در سربندر در پی آبگرفتگی اخیر نیز قرارگاه امام علی (ع) راه اندازی شد و بیش از چهار هزار منزل آسیب دیده شناسایی و در حال بازسازی هستند. کارها خوب پیش رفته اند و در منطقه احمد فداله دزفول هم تمرکز داریم و جاده سازی بیش از ۲۰ کیلومتر آغاز شده است.

 

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان گفت: ان شاءالله باید رضایت مندی مردم را بالا برده و توطئه دشمن که جهت ناامیدی مردم به نظام است، خنثی شود و از این مسیر ناهموار که دشمنان درست کرده اند، عبور کنیم.

 

انتهای پیام

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است