شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان رضویفرمانده سپاه امام رضا (ع) استان خراسان رضوی: شخصیت شهید سلیمانی در دفاع مقدس ساخته شد/ انسان‌سازی یکی از خصلت‌های مهم انقلاب اسلامی است

فرمانده سپاه امام رضا (ع) استان خراسان رضوی: شخصیت شهید سلیمانی در دفاع مقدس ساخته شد/ انسان‌سازی یکی از خصلت‌های مهم انقلاب اسلامی است

منتشرشده در خراسان رضوی شنبه, 13 دی 1399 ساعت 12:14
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:  فرمانده سپاه امام رضا (ع) با بیان اینکه از ابتدای نهضت امام (ره) عرصه‌های مختلفی رخ داده و همه این عرصه‌ها انسان‌ساز بوده و جهش پیدا کرده، گفت: این از خصلت‌های مکتب انقلاب اسلامی است.

به گزارش  سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار یعقوبعلی نظری فرمانده سپاه امام رضا (ع) استان خراسان رضوی در نشست بصیرتی و توزیع کمک‌های مومنانه در مسجد حضرت ولیعصر (عج) با بیان اینکه اگر بخواهیم هر پدیده‌ای را ارزش‌گذاری کنیم و عظمت آن را درک کنیم باید بر اثر و پیامدهای آن توجه کنیم، بیان کرد: نهم دی ماه نیز در ظاهر پیچیده نبود اما این تجمع خودجوش و مردمی فتنه را تمام کرد.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) استان خراسان رضوی گفت: بررسی گستردگی و عمق فتنه از اهمیت بالایی برخوردار است، پس از سال ۷۸ همه تمرکز دشمنان اعم از منافقان و سایر موارد بر فتنه ۸۸ بود و آن‌ها شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ای خودشان را از نظر میدانی و سیاسی در کشور به هم پیوسته و آماده کرده بودند و تا نهم دی ماه نیز به طول انجامید ولی به دست خودشان رسوا شدند.

 

وی افزود: مردم با بصیرت انزجار خود را نسبت به دشمن اظهار داشتند و در صحنه نهم دی ماه حضور یافتند.

 

سردار نظری با اشاره به اینکه از ابتدای نهضت امام خمینی (ره) عرصه‌های مختلفی تا پیروزی انقلاب رخ داده و همه این عرصه‌ها انسان ساز بوده و جهش پیدا کرده، بیان کرد: این از خصلت‌های مکتب انقلاب اسلامی است، شهید سلیمانی مکتبی خاص ایجاد کرد و از همه این اقیانوس باید به توان انسان سازی نظام اسلامی مبتنی بر تفکر انقلاب اسلامی توجه داشت، گستره فعالیت شهید سلیمانی در ورای مرزها و جبهه مقاومت بود و شخصیتی استثنایی در کشور محسوب می‌شد.

 

وی گفت: شخصیت شهید سلیمانی در دفاع مقدس ساخته شد و در آنجا آفرینش‌هایی داشت و پس از آن نیز به مأموریت‌های بعدی در جبهه مقاومت متصل شد.

 

فرمانده سپاه امام رضا (ع) با بیان اینکه در دامان نظام اسلامی شخصیت‌هایی همچون حاج قاسم پرورش داده شد، اظهار کرد: شهید سلیمانی از نظر فکری و عملیاتی نقش ویژه‌ای داشت و به درجات ارزشمندی دست پیدا کرد.

سردار نظری در ادامه با بیان اینکه هماهنگی و ارتباط عاطفی نسبت به یکدیگر باید در راستای برنامه‌های مواسات ادامه داشته باشد، گفت: این کمک‌های مومنانه تنها بسته‌های معیشتی نیست بلکه بسته‌های عاطفی و ارتباط معنوی را شکل می‌دهد و با این معیارها جامعه را از آسیب‌های مختلف مصون می‌دارد.

 

وی افزود: هر زمانی بسیجیان و مردم با عزم و اراده وارد میدان می‌شوند به سرعت موضوع دگرگون و متحول می‌شود، به طور مثال در ویروس کرونا با ورود مردم به عرصه مقابله گسترده به صورت منظم و جهادی آمار تلفات به شدت روند کاهشی داشته است.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است