شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان جنوبیمسئول بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی تشریح کرد؛ اقدامات سازمان بسیج سازندگی در خدمت رسانی به روستاییان

مسئول بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی تشریح کرد؛ اقدامات سازمان بسیج سازندگی در خدمت رسانی به روستاییان

منتشرشده در خراسان جنوبی چهارشنبه, 16 مهر 1399 ساعت 09:14
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی گفت: سهم استان از اجرای طرح ۴۰ هزار پروژه محرومیت‌زدایی در کشور، سال گذشته ۹۳۸ پروژه بود که تاکنون ۷۸۰ پروژه با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان به اتمام رسیده است.

به گزارش سپاه نیوز؛  هنری مسئول بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران با تشریح اقدامات سازمان بسیج سازندگی در خدمت رسانی به روستاییان، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های بسیج سازندگی کمک به دولت در اجرای پروژه‌های عمرانی است که از ابتدای سال گذشته بیش از ۹۳۸ پروژه عمرانی کوچک و زودبازده عام‌المنفعه محرومیت‌زدا آغاز شد که تاکنون ۷۸۰ پروژه با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان به اتمام رسیده و مابقی در دست انجام است.

 

مسئول بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی با بیان اینکه از ۹۳۸ پروژه عمرانی تعداد ۵۱۵ پروژه احداثی، ۱۶ پروژه تکمیلی و ۲۶۲ پروژه مرمت و بهسازی بود، گفت: این پروژه‌ها با استفاده از ظرفیت مردمی، کمک خیران، بخشی از اعتبارات دستگاه‌های اجرایی و کمک‌های قرارگاه‌های محرومیت‌زدایی مربوط به سپاه تامین اعتبار و در مراحل اجرایی از ظرفیت گروه‌های جهادی استفاده می‌شود.

 

هنری با اشاره به اینکه در مجموع اعتبار این پروژه ۳۴ میلیارد تومان است، افزود: از این میزان اعتبار ۶ میلیارد تومان توسط سپاه و قرارگاه محرومیت‌زدایی، ۱۱ میلیارد تومان توسط خیران و کمک های مردمی و ۱۷ میلیارد تومان نیز  از محل اعتبارات دستگاه های اجرایی مربوطه تامین شده است.

 

وی با بیان اینکه رویکرد بیشتر پروژه‌های عمرانی مربوط به منابع آب و زیرساخت‌های حوزه کشاورزی، آب شرب و اشتغال بوده است، بیان کرد: بیشتر این پروژه‌ها عمرانی در مناطق روستایی تعریف شده است.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی از ثبت گروه‌های جهادی در سامانه ملی اطلس جهانی خبر داد و یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون ۵۷۰ گروه جهادی جغرافیا محور در این سامانه ثبت شده که نشان می‌دهد تعداد گروه‌های جهادی نسبت به سال گذشته (۳۵۰ گروه) افزایش دو برابری داشته است.

 

انتهای پیام

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است