شما اینجا هستید: خانهاستانهاکرمانشاه فرمانده ناحیه کرمانشاه تشریح کرد: فعالیت های سپاه و بسیج در طرح شهید سلیمانی

 فرمانده ناحیه کرمانشاه تشریح کرد: فعالیت های سپاه و بسیج در طرح شهید سلیمانی

منتشرشده در کرمانشاه یکشنبه, 23 آذر 1399 ساعت 14:01
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده ناحیه کرمانشاه در خصوص طرح شهید سلیمانی گفت: با همدلی و کار جهادی همه اعضا طرح شهید سلیمانی در راستای خدمت به مردم در حال انجام است.

به گزارش سپاه نیوز؛ سرهنگ پاسدار سعید بهشتی راد فرمانده ناحیه کرمانشاه ، در خصوص طرح شهید سلیمانی در راستای مبارزه با کرونا اظهار داشت: هدف این طرح این است که زنجیره کرونا قطع شود؛ بیمار در خانه و قرنطینه بماند تا از انتقال ویروس جلوگیری شود.

 

وی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی چندین کمیته دارد، افزود: مسئولیت تیم های حمایت بر عهده بسیج و سپاه است.

 

بهشتی راد وظیفه تیم مراقبتی که اقدامات تخصصی پزشکی را انجام می دهد، بر عهده دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشت در شهرستان ها اعلام کرد و گفت: تامین نیرو برای تیم های نظارتی نیز بر عهده بسیج و هلال احمر و مسئولیت تیم با مراکز بهداشت است.

 فرمانده ناحیه کرمانشاه ادامه داد: تیم های مراقبتی از طرق در نظر گرفته شده، افراد مشکوک و مثبت مبتلا به کرونا را شناسایی کرده و به درب منازل می روند و اقدامات لازم صورت می گیرد.

 

وی تاکید کرد: پس از اقدامات تخصصی درمانی، سرتیم حمایتی ما هم بررسی می کند که آیا این خانواده که مبتلا شده اند نیازمند حمایت هستند یا خیر.

 

بهشتی راد با تاکید بر اینکه ۲ اقامت گاه سلامت برای حمایت در زمینه قرنطینه پیش بینی شده است افزود: حمایت ها به طرق مختلفی صورت می‌گیرد؛ حمایت معیشتی، ارائه بسته های بهداشتی، مشاوره بهداشتی و ارجاع به تیم های مراقبتی، قرنطینه و ... از جمله این‌حمایت هاست.

 

وی در خصوص حمایت در زمینه قرنطینه تصریح کرد: به عنوان‌مثال برای یک خانواده ۴ نفره که ۲ نفر مبتلا شده اند و مکان‌ مناسبی برای قرنطینه ندارند، اقامت گاه سلامت در اختیار آن ها قرار داده می شود.

 

بهشتی راد ارائه راهنمایی و توصیه های بهداشتی در اماکن پرتردد مانند اصناف را از دیگر برنامه های این‌ طرح اعلام کرد و افزود: با همدلی و کار جهادی همه اعضا، این طرح در حال انجام است.

 

فرمانده ناحیه کرمانشاه در پایان با بیان اینکه در قانون برای سپاه و بسیج وظیفه حفاظت از نظام، انقلاب و ارزش ها پیش بینی شده است، گفت: مردم ما یکی از مهم ترین ارزش های ما هستند و برای اینکه ما این ارزش را حفظ کنیم، در این عرصه وارد شده ایم.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است