شما اینجا هستید: خانهاستانهاکرمانمسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان: گروه‌های جهادی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نقش بسزایی دارند/  بیش از ۳۲۰ هزار بسته معیشتی در سطح استان کرمان توزیع شد

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان: گروه‌های جهادی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نقش بسزایی دارند/  بیش از ۳۲۰ هزار بسته معیشتی در سطح استان کرمان توزیع شد

منتشرشده در کرمان سه شنبه, 19 اسفند 1399 ساعت 11:30
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان گفت: در قالب قرارگاه خدمت‌رسانی امام حسن مجتبی(ع) بیش از ۳۲۰ هزار بسته معیشتی توزیع شده است.

به گزارش سپاه نیوز؛ سرهنگ پاسدار جواد جلالی مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان در در جمع فعالین گروه‌های جهادی استان کرمان اظهار داشت: بالغ بر دو هزار و 800 گروه جهادی در استان کرمان وجود دارد که این گروه‌ها در سامانه اطلس جهادی اطلاعات خود را ثبت کرده و در حال فعالیت هستند.

 

وی با بیان اینکه این گروه‌ها نیازمندی‌های هر منطقه را شناسایی و اقدام به فعالیت جهادی و رفع محرومیت می‌کنند گفت: یکی از حلقه‌های مفقوده گروه‌های جهادی تخصصی کردن گروه‌های جهادی است.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه تعداد گروه‌های جهادی زیاد است اما افراد متخصص کمتر داریم افزود: به‌عنوان مثال کمبود نیروی جهادی متخصص در حوزه بهداشت و درمان داریم.

 

وی با بیان اینکه تفاهمنامه‌هایی با ادارات مختلف استان امضا شده تا از ظرفیت این دستگاه‌ها برای فعالیت بهتر و بیشتر گروه‌های جهادی استفاده کنیم خاطر‌نشان کرد: عمده فعالیت گروه‌های جهادی استان کرمان خدمت‌رسانی به محرومین است.

 

جلالی با اشاره به اینکه اشتغال یک موضوع بسیار مهم و نیاز ضروری جامعه امروز است و نیاز است گروه‌های جهادی در این حوزه وارد شوند گفت: جشن کارآفرینی مددجویان کمیته امداد استان چهارشنبه این هفته برگزار می‌شود که یک اقدام بسیار مهم است و باید به این سمت برویم.

 

وی با بیان اینکه در مواقع بحران گروه‌های جهادی وارد عمل می‌شوند اما با ورود به منطقه بحرانی تخصص لازم وجود ندارد افزود: باید اعضای گروه‌های جهادی تخصصی شده و قبل از اقدام بحث آموزش در دستور کار قرار گیرد.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان یادآور شد: در سیل ابتدای امسال در شهرستان رودبار جنوب 3 گروه جهادی برای تعمیر لوازم خانگی مردم به منطقه اعزام شد و از 200 یخچالی که بر اثر آبگرفتگی منازل دچار آسیب شده بود 180 یخچال تعمیر شد و از هزینه‌های اضافی خرید یخچال نو جلوگیری شد.

 

وی با اشاره به اینکه قرارگاه خدمت‌رسانی امام حسن مجتبی (ع) در استان کرمان با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای مختلف با سپاه ثارالله استان کرمان تشکیل شده است گفت: از ابتدای امسال و تشکیل این قرارگاه بیش از 320 هزار بسته معیشتی در سطح استان کرمان توزیع شده است.

 

جلالی با بیان اینکه کرمان چهارمین استان محروم کشور است و تعداد زیادی از خانوارهای نیازمند تحت پوشش نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد نیستند افزود: در نقشه راه بسیج سازندگی کشور تکیه‌گاه ما گروه‌های جهادی است.

 

وی با اشاره به اینکه با حضور پر خیر و برکت شهید سپهبد قاسم سلیمانی، استان کرمان یکی از مقاصد گردشگری زیارتی در کشور است و باید پیش‌بینی‌های لازم برای حضور زائران از سراسر دنیا انجام شود تصریح کرد: گروه‌های جهادی نقش مهمی را در این زمینه می‌توانند بر عهده بگیرند.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب بر انجام کار جهادی اظهار داشت: گروه‌های جهادی در ایجاد امیدآفرینی جامعه و اعتلای نظام اسلامی و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نقش بسیار اثرگذاری دارند.

 

انتهای پیام/

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است