شما اینجا هستید: خانهاستانهاهمدانفرمانده سپاه شهرستان نهاوند خبر داد : اجرای گام چهارم طرح شهید سلیمانی در نهاوند

فرمانده سپاه شهرستان نهاوند خبر داد : اجرای گام چهارم طرح شهید سلیمانی در نهاوند

منتشرشده در همدان شنبه, 23 اسفند 1399 ساعت 15:04
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:  فرمانده سپاه شهرستان نهاوند گفت: گام چهارم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با مشارکت ۸۲۰ نفر از بسیجیان همراه با شبکه بهداشت و درمان شهرستان از ۱۸ اسفندماه آغاز شده است.

به گزارش سپاه نیوز؛ سرهنگ پاسدارعلی مختاری فرمانده سپاه شهرستان نهاوند با بیان اینکه گام چهارم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با مشارکت ۸۲۰ نفر از بسیجیان همراه با شبکه بهداشت و درمان شهرستان از ۱۸ اسفندماه به صورت سراسری در کشور در حال اجراست و تا  ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت،افزود: این گام در دو دوره‌ ۱۵ روزه انجام می‌گیرد و محوریت اصلی آن بر پایه‌ آموزش، فرهنگسازی و تمرکز بر بیماریابی است.

 

وی اضافه کرد: طرح شهید سلیمانی با مشارکت بسیج و شبکه بهداشت و درمان از ابتدای آبان ماه سال جاری به صورت سراسری در سطح کشور اجرایی شد که خوشبختانه از زمان اجرای این طرح روند مبتلایان، بستری شدگان و فوتی های کرونا سیر نزولی پیدا کرد و در سراسر کشور رنگ بندی ها تغییر یافت و کشور به یک آرامش رسید که نقش پایگاه های مقاومت بسیج، شبکه بهداشت و درمان و همکاری خوب مردم در رسیدن به این نتایج چشمگیر و قابل تقدیر بود.

 

مختاری بیان کرد: با توجه افزایش آمار مبتلایان و بستری ها در بیمارستان‌های شهرستان و از طرفی مشاهده شدن یک مورد کرونای انگلیسی در همدان و نزدیک شدن به‌ مناسبت های پایان سال انتظار می‌رود مردم نهاوند توصیه های بهداشتی را بیش از پیش به کار بسته تا شاهد شیوع موج چهارم کرونا نباشیم.

 

وی با بیان اینکه زدن ماسک قبل از خروج از منزل به عنوان یکی از کاربردی ترین راه های پیشگیری از ابتلا به کروناست، اظهار کرد: با توجه به خریدهای پایان سال سعی کنید در یک مرحله کلیه خریدهای خود را انجام داده و کمتر در مکان‌های شلوغ تردد داشته باشید.

 

جانشین قرارگاه زیستی مقابله با کروناویروس نهاوند خاطرنشان کرد: مراسم  ترحیم و عروسی همچنان به عنوان یکی از مهمترین علل شیوع کرونا خطرناک بوده و از مردم درخواست داریم جشن ها را یا به تعویق بیندازند و یا اینکه مراسم ها را با کمترین نفرات ممکن برگزار و در زمینه مسائل بهداشتی مدیریت کنند.

 

وی گفت: با توجه به وضعیت قرمز استان‌های جنوبی و تردد و سکونت تعدادی از همشهریان ما در این‌ استان‌ها، توصیه می شود تا عادی شدن این وضعیت مسافرت خود را به شهرستان نهاوند به تعویق بیندازند، با توجه به در پیش بودن جمعه آخر سال و حضور جمعیت زیادی از مردم شهرستان برای زیارت اهل قبور و شرکت در مراسم های این روز خواهشمند است مراسم امسال را با روش های جایگزین برگزار کنند.

 

مختاری با اشاره به اینکه در زمینه دید و بازدیدهای سال نو هم لازم است توصیه های بهداشتی مدنظر قرار گیرد و به حداقل ها و روش‌های جایگزین بسنده کرد، افزود: از همشهریان مبتلا که طبق توصیه پزشکان در قرنطینه خانگی به سر می برند، خواهشمند است ۱۴ روز در منزل بمانند، نزدیک ترین پایگاه مقاومت بسیج در تیم های حمایتی در طول درمان رسیدگی خواهد کرد.

 

انتهای پیام

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است