شما اینجا هستید: خانهاستانهاهمدانفرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان: شهید سلیمانی یکی از بازوهای پرتوان رهبری برای گسترش اسلام در منطقه بود

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان: شهید سلیمانی یکی از بازوهای پرتوان رهبری برای گسترش اسلام در منطقه بود

منتشرشده در همدان شنبه, 13 دی 1399 ساعت 12:31
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:  فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه نیروی قدس سپاه یکی از بازوهای پرتوان رهبری برای گسترش اسلام در منطقه بود، گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از فرماندهان بزرگ دفاع مقدس بود که در جنگ تحمیلی کارنامه بسیار درخشانی از خود به جای گذاشت.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردارسرتیپ دوم پاسدار مظاهر مجیدی فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان اظهار کرد: وقتی که در تیپ ثارالله کرمان انجام وظیفه می‌کرد شاید یکی از بهترین فرماندهانی بود که در دفاع مقدس درخشید.

 

وی با اشاره به ابعاد شخصیتی سردار شهید سلیمانی، تصریح کرد: در سال ۶۰-۶۱ از همدان دوگردان به تیپی که سردار سلیمانی فرمانده بود، مأمور شدیم، زمانی که او به خط می‌آمد ما متوجه می‌شدیم که این فرمانده تیپ شاخصه‌های عجیبی در وجودش است به‌طوریکه شخصیت فرماندهی او از نوع صرفاً نظامی نبود.

 

سردار مجیدی با تأکید بر اینکه سردار سلیمانی یک شخصیت فرماندهی از نوع رهبری داشت، افزود: شخصیت سردار سلیمانی صرفاً از نوع نظامی نبود بلکه یک شخصیت فرماندهی از نوع رهبری داشت که هم بر روح و روان بچه‌ها تسلط پیدا می‌کرد و شاید یکی از نقطه‌های موفقیت او همین بود که وقتی کاری را از نیروها می‌خواست اول خودش آن کار را انجام می‌داد که در جنگ و دفاع بسیار مؤثر است.

 

وی با بیان اینکه در سپاه و مکتب حاج قاسم سلیمانی چنین مرامی نبود که اول از نیروهایش کار بخواهد، بلکه خودش جلودار بود، یادآور شد: این شخصیت بارز با چنین توانایی ‌هایی در رأس نیروهای یکی از مؤثرترین نیروهای سپاه قرار گرفت که نقش بسیار مؤثری در منطقه به ویژه کشورهای اسلامی و منطقه مقاومت داشت.

 

فرمانده سپاه همدان با تأکید بر اینکه یکی از بازوهای پرتوان رهبری برای گسترش اسلام در منطقه نیروی قدس سپاه بوده است، گفت: نیروی قدس سپاه در دو جنبه اعتقادی و سازماندهی نیروهای مردمی برای خارج شدن از زیربار استکبار کار می‌کرد که در حال حاضر خودش را در منطقه نشان داده و جبهه‌ای به وسعت مقاومت ایجاد شده است و برای آمریکایی ها و استکبار ایجاد مشکل کرده به‌گونه‌ای که راهبردهایی که هزاران میلیارد دلار هزینه می‌کنند، توسط ساختاری که حاج قاسم ایجاد کرده برهم می‌خورد.

 

وی ادامه داد: نتیجه نگرفتن دشمنان در رسیدن به اهداف شوم خود به سبب زحماتی است که حاج قاسم در منطقه انجام داده و خوشبختانه در جبهه مقاومت یک الگویی از بسیج مستضعفینی که در ایران شکل گرفت، خودنمایی می‌کند و نیازی نیست نیروی نظامی به کشورهای دیگر ببریم بلکه خود مردم از نظر سطح آگاهی و بینش به اندازه‌ای رسیدند که خودشان می‌توانند دفاع کنند و دشمن را خوب شناختند این عظمت جبهه مقاومت را می‌رساند و این دستاوردی بود که حاج قاسم سلیمانی انجام داد.

 

وی با تأکید بر اینکه بر ما واجب است بعد از یکسال که از شهادت این شهید بزگوار می‌گذرد، مراسم هایی در شأن و منزلت او داشته باشیم، بیان کرد: هر چند ویروس کرونا باعث ایجاد مشکل در برگزاری مراسم ها شده و نمی‌توانیم تجمعاتی داشته باشیم اما برنامه‌ریزی شده در فضای مجازی بتوانیم فرهنگ جهاد و شهادت و فرهنگ حاج قاسم سلیمانی را به مردم معرفی کنیم.

 

فرمانده سپاه همدان با اشاره به اینکه یکی از اتفاقات بزرگی که در همدان افتاد، سفر حاج قاسم سلیمانی به همدان بود، یادآور شد: یکی از اتفاقات بزرگی که در دو سال گذشته رخ داد این بود که یکی از تاریخی‌ترین سخنرانی‌های سردار سلیمانی در همدان بود. حدود یک ساعت در همدان سخنرانی داشت که جملات بسیار مهم و کلیدی بیان کرد و جملاتی از قبیل ما «ملت شهادتیم» و «ما ملت امام حسینیم» برگرفته از سخنرانی او در همدان بود .

وی با بیان اینکه ما وظیفه داریم حاج قاسم را معرفی کنیم، تصریح کرد: سردار سلیمانی برای معرفی شهدای همدان مثل شهید حاج بابایی، شهید قهاری سعید، شهید همدانی و ۸۰۰۰ شهید استان همدان ورود کرد و یکبار دیگر چهره واقعی این شهدا را در همدان معرفی کرد بنابراین ما مسئولیت سنگین‌تری داریم که در سالگرد این شهید بزرگوار در رسانه‌ها و فضای مجازی بتوانیم مکتب حاج قاسم سلیمانی که مکتب ایثار و گذشت و ولایتمداری بود را معرفی کنیم.

 

فرمانده سپاه همدان با تأکید بر اینکه یکی از فرماندهانی که محور وحدت را در کشور ایجاد می‌کرد، حاج قاسم سلیمانی بود، اظهار کرد: سردار سلیمانی بین نیروهای سپاه، ارتش و ناجا و اداره اطلاعات به عنوان محور وحدت بود.

 

وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی به عنوان محور اصلی ولایت در بین همه اقشار نقش ایفا می‌کرد، گفت: یکی از نکات مهم درباره حاج قاسم سلیمانی اعتقادات و ایده حاج قاسم سلیمانی بود که به ائمه اطهار(ع) به ویژه حضرت زهرا(س) و حضرت اباعبدالله(ع) داشت به‌طوریکه خانه پدری خود را به عنوان حسینیه قرارداده بود و همیشه در ایام فاطمیه در این مراسم حاضر می‌شد و هر کجا نام ائمه اطهار(ع) می‌آمد شانه‌های حاج قاسم به لرزه درمی‌آمد.

 

سردار مجیدی با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی نسبت به خانواده شهدا محبت زیادی داشت، گفت: میزان محبت حاج قاسم به خانواه شهدا و مادرش مهم است که در ابعاد وجودی یک فرمانده بسیار تأثیرگذار است اما از همه مهمتر این بود که حاج قاسم به عنوان محور وحدت بین همه اقشار مختلف به عنوان محور اصلی ولایت نقش ایفا می‌کرد.

 

انتهای پیام

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است