شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلاندر راستای حمایت از محصولات راهبردی انجام شد؛ خدمت‌رسانی ۱۱۰۰ مهندس بسیجی به کشاورزان گیلانی

در راستای حمایت از محصولات راهبردی انجام شد؛ خدمت‌رسانی ۱۱۰۰ مهندس بسیجی به کشاورزان گیلانی

منتشرشده در گیلان یکشنبه, 21 دی 1399 ساعت 15:42
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه قدس استان گیلان گفت: هزار و ۱۰۰ مهندس بسیجی در کنار کشاورزان گیلانی ایفای نقش می‌کنند.

به گزارش  سپاه نیوز؛ سرهنگ دوم پاسدار مرتضی مرادی مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه قدس استان گیلان اظهار داشت: بسیج جامعه کشاورزی در تمامی مراحل کشت اعم از مشاوره‌های خاک‌ورزی، عملیات زراعی، تقویم کشت، کاشت، داشت، برداشت به کمک کشاورزان می‌آید.

 

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه گیلان گفت: پس از برداشت و همچنین عملیات بهزراعی و بهباغی برای تمامی محصولات کشاورزی استان گیلان، مهندسین بسیجی به کمک کشاورزان می‌آیند.

 

وی افزود: با اجرای طرح ملی بسیج همگام با کشاورز مربیان مهندس این سازمان در کنار کشاورزان و در تمامی ساعات با راه‌اندازی کارگروه کشاورزی روستا، کشاورزی علمی و نوین را برای کشاورزان گیلان به ارمغان می‌آورند.

 

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی گیلان تصریح کرد: این سازمان با استفاده از هزار و 100 نفر از مهندسین بسیجی در تمامی مراحل و عملیات‌های کشاورزی در کنار کشاورزان در روستاها ایفای نقش می‌کند.

 

مرادی ابراز داشت: در حمایت از محصولات راهبردی کشور و برنج به ‌عنوان محصول راهبردی استان این سازمان با اجرای طرح مطلوب‌سازی ساختار برنج که به‌ شکل 3 ساله‌ای را برای بهبود عملکرد در این حوزه به اجرا درآورد.

 

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه گیلان گفت: با مشارکت سازمان جهاد کشاورزی استان، مؤسسه تحقیقات برنج کشور و اساتید دانشگاهی طرح مذکور برای افزایش عملکرد در واحد سطح برای محصول برنج اجرایی شد.

 

مرادی تصریح کرد: طرح مذکور در سال اول 7 درصد افزایش عملکرد، در سال دوم 14 درصد افزایش عملکرد و در سال سوم 9 درصد افزایش عملکرد را برای کشاورزان استان گیلان به ارمغان آورد.

 

وی افزود: از خدماتی که به کشاورزان برنج‌کار در این 3 سال ارائه شد می‌توان به آزمون خاک، توصیه‌های کودی، مشاوره‌های رایگان در طول فصل زراعی اعم از کاشت، داشت، برداشت و پس از برداشت اشاره کرد.

 

مرادی گفت: در راستای اعطاء کودهای 7 سولفانه و سیلیکات پتاسیم در بین کشاورزان برای افزایش عملکرد محصولات، مبارزه با آفات و بیماری‌های برنج گام‌های بزرگی برداشته شد؛ این طرح در کشور به‌شکل پایلوت و با موفقیت 100 درصدی اجرا شد.

 

وی افزود: با اعلام سال جهش تولید توسط مقام معظم رهبری و «نهضت سراسری جهش تولید» توسط وزیر محترم جهاد کشاورزی و رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور این نهضت با حضور وزیر کشاورزی در سازمان بسیج کشور به شکل ویدئو کنفرانس ابلاغ شد.

 

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه گیلان تصریح کرد: طی این ابلاغ بسیج جامعه کشاورزی مأموریت دارد در راستای حمایت از محصول راهبردی برنج، چای مشارکت و مساعدت لازم را با سازمان جهاد کشاورزی و کشاورزان داشته باشد.

 

وی گفت: محصولات دیگری مانند فندق، کیوی و حوزه آبزی‌پروری نیز از جمله این مأموریت‌ها بوده که بسیج مهندسین در قالب طرح‌های مشترک پایلوت در این حوزه کمک کرده و با استفاده از همه امکانات مردمی و اداری برای افزایش بهره‌وری، طرح‌های ویژه را اجرایی می‌کند.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است