شما اینجا هستید: خانهاستانهافارسبه مناسبت هفته بسیج سازندگی؛ چهارمین مرحله رزمایش نهضت کمک‌های مومنانه در فارس اجرا شد

به مناسبت هفته بسیج سازندگی؛ چهارمین مرحله رزمایش نهضت کمک‌های مومنانه در فارس اجرا شد

منتشرشده در فارس شنبه, 11 ارديبهشت 1400 ساعت 09:30
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: همزمان با هفته بسیج سازندگی، چهارمین مرحله رزمایش نهضت کمک‌های مومنانه با عنوان سفره کریمانه اهل بیت(ع) در استان فارس برگزار شد.

به گزارش سپاه نیوز؛ اسماعیل قزل سفلی مسئول بسیج سازندگی استان فارس با اشاره به رزمایش کمک‌های مومنانه در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری( مد ظله العالی) از ابتدای شیوع کرونا که با موجی از مواسات و همدلی در سطوح مختلف شکل گرفت، اظهار داشت: در استان فارس با کمک خیران، نهادهای حمایتی، دستگاه‌های اجرایی، دولتی و غیر دولتی، رده‌های بسیج و گروه‌های جهادی، سه مرحله رزمایش در قالب ۱۰ مقطع در سال ۹۹ برگزار شد و مقطع اول چهارمین مرحله رزمایش در سال ۱۴۰۰ با آغاز ماه مبارک رمضان شروع شده که در این مرحله تمرکز رزمایش بر کمک‌های مومنانه بر بسته معیشتی و آزادسازی زندانیان است.

 

قزل سفلی ادامه داد: در دهه اول ماه مبارک رمضان با مشارکت آحاد مردم و خیران، نهادهای حمایتی، دستگاه‌های اجرایی، دستگاه‌های دولتی و غیردولتی، رده‌های بسیج و گروه‌های جهادی، ۱۱۷ هزار بسته معیشتی تهیه و توزیع شده است.

 

دبیر قرارگاه مواسات و همدلی استان فارس اضافه کرد: به مناسبت میلاد کریم اهل بیت (ع)، شب‌های عزیز و هفته بسیج سازندگی، دومین مقطع از چهارمین مرحله از رزمایش کمک‌های مومنانه با عنوان «سفره کریمانه اهل بیت» در بیش از ۴۰ نقطه از استان به صورت همزمان و با محوریت نواحی بسیج و گروه‌های جهادی آغاز شد.

 

قزل سفلی افزود: در همین راستا ۱۱ اردیبهشت ماه همزمان با ۱۸ ماه مبارک رمضان در شیراز به صورت همزمان این رزمایش در پنج نقطه در سومین حرم اهل بیت توسط نواحی پنج‌گانه شیراز و همزمان در همه شهرستان‌ها با محوریت سایر نواحی بسیج و گروه‌های جهادی به صورت متمرکز و غیر متمرکز برگزار می‌شود و تلاش خواهد شد تا در آستانه شب‌های قدر، بسته‌های بهداشتی و معیشتی تهیه و در بین نیازمندان توزیع شود.

 

مسئول بسیج سازندگی استان فارس اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود در این مرحله با مشارکت خیران و با محوریت رده‌های بسیج و گروه‌های جهادی بیش از ۲۰۰ هزار بسته معیشتی تهیه و توزیع شد.

 

وی با اشاره به اینکه رزمایش‌های یاد شده با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور جمع بسیار محدود مسئولان مرتبط انجام خواهد شد، افزود: نهضت کمک‌های مومنانه همچنان ادامه خواهد داشت و خیران، بسیجیان فارس در لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در جهت تسکین و کاهش آلام مردم در این شرایط سخت اقتصادی به ویژه آسیب دیدگان ناشی از کرونا تا از بین رفتن این ویروس منحوس در کنار مردم خواهند ماند.

 

دبیر قرارگاه مواسات و همدلی استان فارس به رزمایش نذر رهایی برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد اشاره کرد و افزود: در چهارمین مرحله از رزمایش نذر رهایی ۱۱۰ زندانی به مناسبت میلاد کریم اهل بیت (ع) و شب‌های قدر آزاد خواهند شد و این برنامه به خاطر شرایط کرونایی با اعلام ستاد استانی مقابله با کرونا لغو شد و در چند روز آینده با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهد شد.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است