شما اینجا هستید: خانهاستانهافارسمسئول سازمان بسیج سازندگی کشورخبر داد: افتتاح یک هزار پروژه عمرانی محرومیت‌زدایی گروه‌های جهادی و 139 تعاونی اشتغال‌زایی مردم‌یار 

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشورخبر داد: افتتاح یک هزار پروژه عمرانی محرومیت‌زدایی گروه‌های جهادی و 139 تعاونی اشتغال‌زایی مردم‌یار 

منتشرشده در فارس شنبه, 18 بهمن 1399 ساعت 12:17
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

  سپاه نیوز: مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به شتاب در ثبت گروه‌های جهادی در کشور گفت:  یک هزار پروژه عمرانی محرومیت‌زدایی گروه‌های جهادی و 139 تعاونی اشتغال‌زایی مردم‌یار بسیج سازندگی استان فارس با رمز "یا صاحب‌الزمان" افتتاح می‌شود.

 به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور در آیین افتتاح پروژه های عمرانی در فارس، اقدامات بسیج را اقداماتی مردمی برای مردم و به خاطر مردم دانست و اظهار داشت: یک هزار پروژه عمرانی محرومیت‌زدایی گروه‌های جهادی و 139 تعاونی اشتغال‌زایی مردم‌یار بسیج سازندگی استان فارس با رمز "یا صاحب‌الزمان" افتتاح می‌شود.

 

وی با بیان اینکه امروز شرکت‌های چندملیتی نمونه بارزی از زالوصفتی با هدف استعمار و استثمار ملت‌ها هستند، تصریح کرد: استعمار و استکبار جهانی که نمونه بارز آن آمریکا است، با ما جنگی تمدنی دارد و با اصل انقلاب اسلامی و حکومت صالحین مخالف است؛ همانگونه که در زمان امام حسن مجتبی(ع)، حکومت را به حق و اهلش ندادند و این را حق از آل پیامبر(ص) گرفتند.

 

سردار زهرایی در ادامه بیان داشت: دومین بحثی که استکبار با جوامع اسلامی دارد، هراس از نفوذ اسلام بر قلب‌ها و رابطه بین امام و امت است و این اسلام را با فقه سیاسی، اسلام اجتماعی، اسلام فرهنگی و حاکمیت اسلامی برنمی‌تابند و دشمنی ما با دشمن، دشمنی تمدنی است.

 

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به اینکه تمدن غرب رو به افول است و اسلام در صدر قرار دارد؛ با تصریح بر اینکه آنها به دنبال مبارزه با تمدن اسلامی و زدودن آن هستند گفت: آمریکا به عنوان نمونه استکبار جهانی است و هر ‌جمهوری هم که بیاید برای ما فرقی نمی‌کند؛ چراکه ماهیتاً با تمدن اسلامی مشکل دارند و هر کاری می‌کنند تا این تمدن شکل نگیرد.

 

وی با تأکید بر اینکه در اسلام دقیقاً برعکس تمدن غرب، جوهره ذاتی افراد مهم است نه بیرون و ظواهر آنان ادامه داد: آمریکا خیال کرد اگر "حاج قاسم" و دیگر شهدا را شهید کند، آنها دیگر تمام می‌شوند اما دیدیم که این گونه نبود.

 

سردار زهرایی، نمونه بارز ترویج تفکر و مکتب حاج قاسم را  طی دیدار با مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی)برشمرد و  گفت: ما سال گذشته خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدیم و تا آن زمان 12 هزار گروه ثبت شده داشتیم که قریب به 500 هزار جهادگر در آن سازماندهی شده بودند و در آن دیدار آقا فرمودند: این‌ها قلیل و فقط 15 درصد جامعه جوان هستند و شما باید به دنبال حضور همه جوانان و سازماندهی همه جوانان در گروه‌های جهادی باشید.

 

زهرایی افزود: امروز با افتخار اعلام می‌کنیم که به دلایل مختلف فقط قریب به 52 هزار گروه جهادی در سامانه بسیج سازندگی سازماندهی و ثبت شده که دلیل اول رشد سازماندهی و تقویت گروه‌های جهادی این است که پس از دیدار با مقام معظم رهبری، ثبت و شکل‌گیری گروه‌های جهادی، شتاب بیشتری گرفت.

 

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور ادامه داد: با شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، یک دلیل  و انگیزه دیگر برای ثبت گروه‌ها و حرکت جوانان به سمت کارهای جهادی شکل گرفت و در کمترین زمان پس از شهادت حاج قاسم، قریب به 10 هزار گروه جهادی در سامانه بسیج سازندگی ثبت و فعالیت کرد و چندین تعاونی صندوق‌های قرض‌الحسنه اشتغال‌زا افتتاح شد.

 

زهرایی با تصریح بر اینکه این امر نشان داد با هر قطره خون شهید سلیمانی صدها گروه جهادی به جمعیت جمهوری اسلامی اضافه می شود، در ادامه گفت: بعد از شهادت شهید فخری‌زاده نیز خیلی از این گروه‌های جهادی علمی راه‌اندازی شد و آنها به سراغ ما ‌آمدند و این یک جهشی در شکل‌گیری گروه‌های علمی تخصصی بود.

 

وی با اشاره به اینکه کرونا ویروس منحوس نیز ابتدا به شکل یک دشمن دیده شد و تعبیر مقام معظم رهبری از این ویروس به عنوان ویروس منحوس، باعث شد گروه‌های جهادی، کرونا را به عنوان یک دشمن ببینند و به این دشمن حمله کنند در ادامه اظهار داشت: پس طرح شهید حاج قاسم سلیمانی  و رویکرد اصلی آن شکل گرفت و ما را از حالت درمان به پیشگیری، یا از حالت آفندی به پدافندی در مقابل کرونا حرکت داد و این ورود گروه‌های جهادی، به مصداق جنگ اراده‌ها بود و ما دیدیم که گروه‌های جهادی در این عرصه جان‌فشانی‌ها کردند.

 

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به دهه فجر انقلاب اسلامی نیز تصریح کرد: نقطه پایان ما در نظام ستم‌شاهی، فقر مطلق بود ولی امروز فقر نسبی داریم چرا که روزی آرمان ما کشیدن یک راه خاکی برای یک روستا به معنای رفع محرومیت بود اما امروز برای رفع محرومیت در روستاها، اقدام ما تکمیل زنجیره ارزشی برای ‌اشتغال‌زایی و حل مسائل روستاها است.

 

زهرایی در پایان گفت: متاسفانه امروز سرعت محرومیت‌زایی از محرومیت‌زدایی بیشتر است که با حرکت گروه‌های جهادی، قوانین محرومیت‌‌زا، آدم‌های محروم، تفکرات محرومیت‌زا و مناطق محروم باید توسط گروه‌های جهادی کنترل و کم شود.

 

انتهای پیام/ 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است