شما اینجا هستید: خانهاستانهاچهار محال بختیاریفرمانده سپاه قمربنی هاشم علیه السلام استان چهار محال و بختیاری خبر داد : برگزاری اردوی راهیان نور مجازی در چهارمحال و بختیاری

فرمانده سپاه قمربنی هاشم علیه السلام استان چهار محال و بختیاری خبر داد : برگزاری اردوی راهیان نور مجازی در چهارمحال و بختیاری

منتشرشده در چهارمحال و بختیاری یکشنبه, 10 اسفند 1399 ساعت 10:58
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:  فرمانده سپاه استان چهار محال و بختیاری گفت: اردوهای راهیان نور دانش آموزی به صورت مجازی در استان چهارمحال و بختیاری برگزار می شود.

به گزارش سپاه نیوز؛ جلسه هم اندیشی قرارگاه راهیان نور امام حسن عسکری علیه السلام سپاه قمربنی هاشم علیه السلام با حضور سردار فرمانده سپاه استان، مدیر کل آموزش و پرورش و معاونین وی، مسئولین بسیج دانش آموزی و دیگر اعضا برگزار شد.

 

سردارسرتیپ دوم پاسدار علی محمد اکبری فرمانده سپاه قمربنی هاشم علیه السلام استان چهار محال و بختیاری، در این جلسه با تسلیت سالروز وفات شهادت گونه حضرت زینب سلام الله علیها و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، گفت: اردوهای راهیان نور دانش آموزی که هرساله با همکاری آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی و سپاه استان به صورت حضور و اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی دفاع مقدس برگزار می شود، امسال به خاطر شرایط شیوع ویروس منحوس کرونا امکان پذیر نیست.

 

سردار اکبری افزود: راهیان نور دانش آموزی امسال همزمان با 20 اسفند و روز ملی راهیان نور، بصورت مجازی برگزار خواهد شد.

 

وی، ادامه داد: اردوهای راهیان نور امسال در فضای مجازی با استفاده از تمامی محتوای موجود در آرشیو دفاع مقدس برای استفاده دانش آموزان و تجلیل از دانش آموزان شهید استان چهارمحال و بختیاری و تبیین عملکرد رزمندگان استان در 8سال دفاع مقدس در شبکه شاد و فضای مجازی برگزار می شود.

 

سردار اکبری خاطرنشان کرد: با تولید و بارگزاری محتوای ارزشمند از خاطرات و عملکرد شهدا در هشت سال دفاع مقدس، دانش آموزان و نسل جوان و نوجوان شناخت خوبی پیدا می کنند و با ارزش هایی که انقلاب اسلامی را به 43سالگی رسانده آشنا می شوند.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه روایتی از امام علی علیه السلام را پیرامون اهمیت توجه معاد و آخرت تشریح کرد و درباره اهمیت راهیان نور، گفت: هرچند ویروس کرونا بسیاری از برنامه ها ازجمله اردوی راهیان نور حضوری را لغو کرد، اما ظرفیت های خوبی را نیز در کشور شناساند.

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدامان الله حسینی صدر، با اشاره به اهمیت استفاده بهینه از فرصت های فضای مجازی، افزود: برای اجرای برنامه راهیان نور دانش آموزی به صورت مجازی بایستی محتوای غنی تهیه شود و به خصلت های بارز رزمندگان رزمندگان و شهدا بپردازیم.

 

وی، بهترین خصلت رزمندگان و شهدای دوران دفاع مقدس را لحظات عبادت آنها دانست و گفت: در برنامه راهیان نور مجازی بایستی جوانان را به سمت فضای معنوی و سبک زندگی اسلامی که یک وجه آن سیره زندگی شهدای عزیز است جهت دهیم.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: تحقیق دانش آموزان پیرامون شهدای محل زندگی آنان، به ترویج سبک زندگی اسلامی کمک شایانی می کند.

 

وی، با اشاره به دیدار خود با خانواده شهید ظفر خالدی در شهرستان لردگان ، که 11سال و نیم بیشتر نداشته است، این شهیدان نوجوان را الگوی بسیار خوبی برای معرفی به دانش آموزان در قالب اردوی راهیان نور مجازی برشمرد و گفت: ما درراهیان نور باید به جوانان جهت دهیم تا به سمت معنویت و عبادت که خصلت ویژه رزمندگان و شهدا بوده حرکت کنند.

 

در این جلسه پیرامون برنامه های اجرای اردوهای راهیان نور مجازی دانش آموزان از 18 اسفند به بعد و درآستانه 20 اسفند روز ملی راهیان نور، هم اندیشی شد.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است