شما اینجا هستید: خانهاستانهابوشهرمعرفی برترین گروه جهادی استان بوشهر در جشنواره مالک اشتر/ خدمات‌رسانی گروه جهادی امام رضا (ع) به 38 هزار نفر

معرفی برترین گروه جهادی استان بوشهر در جشنواره مالک اشتر/ خدمات‌رسانی گروه جهادی امام رضا (ع) به 38 هزار نفر

منتشرشده در بوشهر دوشنبه, 03 آذر 1399 ساعت 09:22
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: گروه جهادی امام رضا علیه السلام بخش دلوار بر اساس ارزیابی‌های انجام شده مبتنی بر فرآیند اشراف فرماندهی در عملکرد سال 1398 موفق به کسب رتبه برتر گروه جهادی در سطح استان بوشهر در پنجمین جشنواره سراسری مالک اشتر شد.

به گزارش سپاه نیوز؛  پس از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی( مد ظله العالی)  پیرامون تفکر جهادی برای آینده‌ی اداره‌ی دولت و حکومت، گروه‌های جهادی و مردمی شکل گرفت تا با حضور گسترده برای محرومیت‌زدایی از چهره شهرها و روستاهای کمتر توسعه یافته و همچنین در مسائل و بحران‌های ملی مانند زلزله، سیل، مقابله با شیوع ویروس کرونا نقش جدی و پررنگی در مهار کردن و حل این موضوعات ایفا کنند.

 

از جمله گروه‌های جهادی فعال، در حوزه دانشجویی شکل گرفت که طی آن افراد جوان، صاحب نظر و دغدغه‌مند ایده‌های خود را با یک تفکر انقلاب اسلامیی در رابطه با هویت بخشی به محصولات روستایی، بازاررسانی محصولات روستایی، پیشرفت و توسعه منطقه ای، مطالبه‌گری، ترویج تسهیل‌گری، فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی، آموزش و توانمند‌سازی تخصصی و عمومی، بهبود و توسعه زیرساخت‌های لازم برای اشتغال، کمک به توسعه علمی در روستاها و شهرهای کوچک و بهداشت و درمان به منصه ظهور گذاشته اند.

 

این گروه در راستای تحقق و تدابیر فرمانده معظم کل قوا و بر اساس ارزیابی‌های انجام شده مبتنی بر فرآیند اشراف فرماندهی در عملکرد سال 1398، موفق به کسب افتخار رتبه برتر گروه جهادی در سطح استان بوشهر در پنجمین جشنواره مالک اشتر سراسری گردید.

 

جمشیدی مسئول گروه جهادی امام رضا علیه السلام اظهار داشت: نقطه هدف گروه جهادی امام رضا علیه السلام در بخش دلوار شهرستان تنگستان در استان بوشهر به استعداد شهر دلوار و بیش از ۴۲ روستا با جمعیتی بالغ بر حدود ۳۸ هزار نفر است.

 

مسئول گروه جهادی امام رضا علیه السلام بخش دلوار شهرستان تنگستان در خصوص عرصه‌های فعالیت این گروه جهادی عنوان کرد: عمده فعالیت این گروه جهادی در زمینه های بهداشت و درمان، عمرانی، فرهنگی، علمی، آموزشی و اشتغال است.

 

جمشیدی ادامه داد: در حوزه بهداشت و درمان، کمک به 302 ویزیت رایگان پزشک عمومی، پیگیری اعزام 150 پزشک متخصص و ویزیت رایگان، تهیه و توزیع 385 بسته‌های بهداشتی، شناسایی و معرفی 64 بیمار بی‌بضاعت به مراکز خیریه و پیگیری برای پرداخت 61 مورد کمک‌های درمانی و دارویی به بیماران بی‌بضاعت با همکاری خیرین انجام شده است.

 

وی در خصوص فعالیت‌های عمرانی این گروه جهادی بیان کرد: ساخت یک باب مسجد، ساخت 5 فقره مسکن جهت خانواده‌های نیازمند، مرمت و بازسازی 27 واحد خانه نیازمندان، ساخت 29 چشمه سرویس بهداشتی و حمام، لوله کشی آب روستایی به چند واحد منزل مسکونی، کمک به ساخت یک مدرسه، کمک به احداث یک راه روستایی، لوله کشی و برق کشی به 26 مسکن نیازمند، تهیه پمپ و منبع آب جهت 14 خانواده نیازمند، تهیه دستگاه سرمایشی و گرمایشی برای ۱۸ خانواده و رنگ آمیزی و دیوار نویسی 7 مدرسه بخشی از فعالیت‌های این گروه جهادی در بخش عمرانی بوده است.

 

مسئول گروه جهادی امام رضا علیه السلام بخش دلوار شهرستان تنگستان گفت: در حوزه فرهنگی شاهد برگزاری مسابقات حفظ و قرائت قرآنی شجره طوبی در ماه مبارک رمضان در بین 84 قاری و حافظ برادر و خواهر قرآنی در طی دو مرحله، برگزاری هر ساله همایش جوانان انقلاب اسلامی، علمداران حسینی در ماه محرم به مدت سه سال در ۱۲روستا، شناسایی و اعزام 120 خانواده بی‌بضاعت به مشهد مقدس طی سه مرحله، همکاری در برگزاری چهار همایش بصیرتی و همکاری جهت برگزاری 6 یادواره شهدا در روستاهای منطقه از جمله فعالیت های فرهنگی این گروه جهادی است.

 

جمشیدی بیان کرد: در حوزه اشتغال، ایجاد اشتغال خانگی با برگزاری کلاس‌های خیاطی و گلدوزی با تهیه ۴ چرخ خیاطی ایجاد اشتغال برای 18 نفر را پیگیری کرده‌ایم، ضمن این که ایجاد اشتغال‌های جدید با طرح های جلبک دریایی و زهر عقرب نیز دنبال می‌کنیم.

 

وی در خصوص فعالیت‌های علمی و آموزشی این گروه جهادی بیان کرد: برگزاری کلاس‌های تقویتی و قرآنی جهت دانش آموزان محروم طی 7 مرحله برای 260 دانش‌آموز، برگزاری کلاس‌های علمی جهت دانش‌آموزان محروم طی دو مرحله برای 81 دانش‌آموز، تهیه و توزیع بسته‌های علمی و نوشت افزار جهت دانش‌آموزان محروم طی 6 مرحله به میزان 930 بسته، تهیه و توزیع وسایل ورزشی جهت دانش‌آموزان محروم طی دو مرحله در 5 مدرسه و تهیه پوشاک جهت157 دانش‌آموزان طی سه مرحله انجام شده است.

 

مسئول گروه جهادی امام رضا علیه السلام بخش دلوار شهرستان تنگستان درباره برنامه های این گروه جهادی در زمینه کمک‌های مومنانه، بیان کرد: تهیه و توزیع بیش از دو هزار بسته غذایی در مناسبت‌های مختلف، تهیه و توزیع بیش از 400 بسته نوشت افزار در طی دو مرحله، همکاری و تهیه و توزیع 3 هزار بسته مواد ضدعفونی، تهیه و توزیع بیش از 17 هزار و 500 عدد ماسک با همکاری هئیت‌ها و پایگاه‌های بسیج و تسویه حساب دفتری 43 خانواده بی بضاعت انجام شده است.

 

جمشیدی ادامه داد: ذبح و قربانی 14 رأس گوسفند به مناسبت عید قربان و توزیع بین نیازمندان، طبخ غذا و توزیع آن بین نیازمندان در طی سه مرحله به تعداد 5 هزار پرس و ضدعفونی معابر و اماکن مختلف طی 12 مرحله از دیگر فعالیت‌های گروه جهادی امام رضا علیه السلام در بخش کمک‌های مومنانه بوده است.

 

انتهای پیام/

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است