شما اینجا هستید: خانهاستانهااردبیلرونمایی از کتاب دفاع مقدس در اردبیل؛ شهید باکری نماد غیرت بین فرماندهان است

رونمایی از کتاب دفاع مقدس در اردبیل؛ شهید باکری نماد غیرت بین فرماندهان است

منتشرشده در اردبیل چهارشنبه, 06 اسفند 1399 ساعت 11:12
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: با حضور مسئولان سپاه و استان کتاب دفاع مقدس در اردبیل با عنوان دره در آتش رونمایی شد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار جلیل بابازاده ‌قانع فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در مراسم رونمایی کتاب دفاع مقدس در اردبیل اظهار داشت: عملیات بدر و نقش رزمندگان استان در این عملیات همانند عملیات خیبر بازخوانی می‌شود تا بتوانیم نقش استان را در عملیات‌های مهم دفاع مقدس بررسی و بازنگری کنیم.

 

وی بیان کرد: این که بخواهیم عملیات‌های دفاع مقدس را بازخوانی کنیم به عنوان یک نهضت مهم تحقیقاتی برای تکمیل دایرة‌المعارف دفاع مقدس نقش اساسی دارد و در این زمینه شهرستان‌های استان نیز باید مورد توجه قرار بگیرد که این مسئله برای ما بسیار حائز اهمیت و اساسی است.

 

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل ادامه داد: عملیات‌های مهم دفاع مقدس در حقیقت نماد شجاعت و مظلومیت رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است که با گذشت از جان و مال و فرزندان خود درس ایثار، شجاعت و ازخودگذشتگی را در جامعه برای همه تداعی کرده و در ترویج فرهنگ شهادت مؤثر هستند.

 

سردار بابازاده ادامه داد: شهید باکری نماد غیرت در بین فرماندهان ایران اسلامی بود که با داشتن روحیه صبر و مقاومت به یک اسوه تبدیل شد و برای همیشه در یاد و خاطره مردم زنده ماند که این موضوع باید در بین نسل جوان و امروزی نیز همچنان تداوم داشته باشد و از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نشود.

 

وی تصریح کرد: نباید از هیچ تلاشی برای پررنگ نگه داشتن یاد و خاطره شهدای والامقام دریغ شود چرا که هر چه داریم مدیون خون پاک شهدای والامقام هستیم که برای دفاع از ناموس و کیان کشور شبانه روز جنگیده و جان خود را فدای راه اسلام و میهن اسلامی ایران کرده‌اند.

 

در این مراسم از کتاب «دره در آتش»مروری بر عملیات «جهنم دره سی»و زندگی‌نامه و خاطرات شهدای تیپ 37 حضرت عباس(ع) استان اردبیل در شمال غرب کشور نوشته «محمد‌حسین حسین‌پور»رونمایی شد.

 

انتهای پیام/

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است